4 Kasım’da Bitcoin opsiyonlarına olan açık ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı . Bu gerçekleştiğinde, daha da ilginç bir vaka ortaya çıktı. 6 Kasım’da toplam 470 milyon dolarlık açık faizin süresi dolacak. Genellikle aylık ve üç ayda bir likiditeyi yoğunlaştırdığı için bu alışılmadık bir durumdur.

Şu anda Deribit açık pozisyonun% 75’ini elinde tutarken, onu% 13 ile Bit.com takip ediyor. İşin garibi, her iki borsada da satış opsiyonları, olağanüstü kavramsal değerlerin% 65’ini temsil ediyor. Bu oran, kalan tarihler için Bitcoin ( BTC ) opsiyonlarının toplam pazarının tam tersidir ve bu, çağrı seçeneklerini geniş bir marjla tercih eder.

Deribit BTC araması (satın alma) opsiyonları 6 Kasım’da sona eriyor. Kaynak: Deribit

Daha ayrıntılı bir görünümde, 6.050 BTC arama seçenekleri 13.500 $ ile 14.750 $ arasında değişiyor. Bit.com 1.130 BTC, OKEx ise 430 BTC daha ekliyor. Bu nedenle, mevcut seviyeleri destekleyen 114 milyon dolarlık bir açık faiz var.

Deribit BTC, 6 Kasım vadesi için opsiyon koydu (sattı). Kaynak: Deribit

Bu arada 13.250 $ ‘dan 14.750 $’ a kadar olan satım opsiyonları Deribit’te 4.700 BTC, ardından Bit.com’da 1.320 BTC ve 480 BTC ile OKEx geliyor. Bu nedenle, ani satış tarafı baskısı, satım opsiyonlarından 98 milyon $ ‘lık açık faizdir.

Gerçekte, satış opsiyonlarının çoğu piyasa değeri olmaksızın amortismana tabi tutulmuştur. Son kullanma tarihine 16 saatten az bir süre kaldığında, BTC’yi 12.500 $ ve daha düşük bir fiyata satma hakkı değersizdir. Bu, 300 milyon dolarlık satış opsiyonu açık faizinin% 60’ını hariç tutar.

Bu nedenle, sadece opsiyonun piyasa seviyelerine daha yakın olan grevlerini analiz ederken, satın alma tarafını destekleyen 16 milyon dolarlık hafif bir dengesizlik var. Görünüşe göre ABD seçimleri için titizlikle hazırlanmış ve fiyatı olumsuz etkileyen bazı büyük düşüş eğilimleri var.

Neyse ki alıcılar için ters hareket gerçekleşiyor gibi görünüyor ve bu durum kısa vadeli düşüş seçeneklerinin boşa gitmesine neden oluyor.

Görüş ve burada ifade edilen görüşler yalnızca aittir author ve mutlaka Cointelegraph görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.