Bitcoin Fraktal Analizine Göre 390.000$ Olabilir

Bitcoin Fraktal Analizine Göre 390.000$ Olabilir

Bitcoin Haberleri
Ekim 16, 2021 tarafından Merteren Alkis
67
bitcoin-fraktal-analizi

Bitcoin , 60.000 dolar seviyesine yaklaştı ve Nisan 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) alanına geri döndü. Önceki BTC döngülerinin grafiklerinin fraktal analizine dayanarak, devam eden boğa piyasası için en yüksek tahmin 390.000 dolar civarını gösteriyor.

Kripto para birimi ve Bitcoin piyasa analisti @TechDev_52 , BTC’nin gelecekteki uzun vadeli hareket olasılığı hakkında bir dizi grafiği tweetledi. Özellikle bu yılın sonunda, önümüzdeki birkaç ay için kripto para biriminin fiyatı için yükseliş tahminleri gösteriyorlar.

Ayrıca analist, gelecekteki bir ayı piyasasının potansiyel dibini göstermek için Fib seviyelerini kullandı. Son olarak, 1970’lerin altın grafik fraktalıyla günümüzün Bitcoin fiyat hareketi arasındaki benzerliklere dikkat çekti.

Bitcoin’in Fraktal Analizi

TechDev tarafından yayınlanan ilk grafikte, aylık BTC grafiğinin fraktal yapısına bakıyor . 2013 boğa piyasasındaki fiyat hareketini mevcut 2021 rallisiyle karşılaştırıyor. Aylık mumların hem birbirleriyle uyumları hem de şekillerini karşılaştırırken çok benzer olduğunu ortaya çıkardı.

Her iki durumda da boğa piyasasının başlangıcı, üçüncü ve dördüncü çeyreğin başında kırmızı bir mum oldu. Bunu, art arda 6 yeşil aylık muma yol açan parabolik yükseliş trendleri izledi. Bitcoin fraktal durumu devam ederse, 2021 sonu fiyatı 200-300 bin dolar aralığına çıkabilir.

Ayı Piyasasındaki Dip Fiyat

Bir başka ilginç grafik, gelecekteki bir ayı piyasası için bir alt tahmin gösteriyor. Analiz önümüzdeki aylarda zirveden sonra bir makro düşüş trendinin başlaması gösteriyor. BTC fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde düşebileceği seviyenin şu anda bulunduğu alan olduğu ortaya çıktı.

Bu seviyeyi belirlemek için TechDev yine Bitcoin’in tarihsel fraktalını kullanıyor. Her döngünün mutlak zirvesinden mutlak dibe kadar ölçüm yapan logaritmik bir BTC grafiği üzerine uzun vadeli bir Fib geri çekilme seviyesi yerleştiriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X