Bitcoin Güçleniyor, Para Zayıflıyor

Bitcoin Güçleniyor, Para Zayıflıyor

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Mayıs 18, 2020 tarafından koindeks
14
bitcoin-güçleşiyor

Bitcoin yeni haftaya 9.500 dolar seviyelerinden başladı. Bu hafta hedefi 10.000 dolar seviyelerine koyan Bitcoin için bu hafta kritik bir hafta.

9.500 dolarlık seviye, Bitcoin’in yeni haftaya CME Group’un Bitcoin vadeli işlem pazarındaki iki haftalık ticaret seansı arasında makas kapatarak başladığı anlamına geliyor.

Bir işlem seansının sonundaki fiyat ile diğerinin başındaki fiyat arasındaki farkı temsil eden makas şu anda 9.440 $ ve 9.660 $ arasında değişiyor.

Bitcoin tarihsel olarak bu tür “makasları” kapatma eğilimindedir. Geçen hafta, en büyük makas çifti birkaç gün içinde kapandı.

FED Doğruladı

ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, pazar günü gerçekleştirdiği röportaj sırasında merkez bankasının “sistemi para ile doldurduğunu” açıkça kabul etti.

“Evet. Bunu yaptık. Bu, bunu düşünmenin başka bir yolu. Yaptık.” diye belirtti.

Trilyonlarca doların nereden geldiği sorulan Powell, şöyle yanıtladı:

Dijital olarak basıyoruz.

Kötüleşen yasal para sistemi, yeni ve mevcut Bitcoin kullanıcıları için paralarını kripto paraya yatırma konusunda önemli bir odak noktasını teşkil ediyor. Koruma fonu milyarderi Paul Tudor Jones, geçtiğimiz hafta net varlıklarının yüzde 1-2’sini BTC’de tuttuğunu açıkladı.

Diğer makro faktörler arasında petrol fiyatında yaşanan kaydadeğer artış da yer alıyor. WTI, geçtiğimiz iki ayda ilk kez 30 doları geçti. 

Bitcoin, tarihsel olarak petrol fiyatındaki dalgalanmadan daha az etkilendi. Bu durum, vadeli işlem sözleşmeleri geçtiğimiz ay negatif bölgeye gerilediği zaman da gözlendi. 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X