Bitcoin Güvenli Liman Olmadı

Bitcoin Güvenli Liman Olmadı

Bitcoin Haberleri
Haziran 1, 2020 tarafından koindeks
19
bitcoin-guvenli-liman-olamadi

Kripto para birimi olan bitcoin güvenli liman olmadı. ABD korona virüs salgını dolayısıyla olağanüstü hal ilan edip yasaklar koymaya başlayınca bitcoin hızla düşmeye başladı. Yatırımcılar bu düşüşün devam edeceğini ve ABD’deki kurumsal kişilerin bitcoinlerini satacağını bekliyordu ancak öyle olmadı.

Altın Ve Bitcoin

Bitcoin 3,700 dolardan, %150’lik bir artışla 10.000 dolara kadar yükselmişti. 10.000 dolar sınırını bile iki kez kırmıştı. Daha sonra salgın dolayısıyla düşüşe geçti. Salgın varken yine yükseliyor. Ancak güvenilir olup olmadığı hala kafa karıştırıcı bir durum.

Araştırmalara Göre

Sussex Üniversitesi’nin araştırmalarına ise, bitcoin ve altının salgın döneminde güvenilir olmamasının sebebinin piyasa manipülasyonu ve balinalar olduğunu öne sürüyor. Araştırmacılar da, bitcoin ve altın ağında gerçek manipülasyonlar olduğunu vurguluyor. ONS altın 1,700 dolardan aniden 1,450 dolara düştü. Araştırmacılara göre bunun sebebi tamamen manipülasyon. Bunlara rağmen bitcoin, ABD borsalarında ve ABD hazine tahvillerinde yüksek performans gösteriyor. Bu durum yatırımcıların dikkatini çekiyor ve Paul Tudor Jones bile artık bitcoinin güvenilir olduğunu ifade ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X