Bitcoin Halving ile İlgili İlginç Tablo Ortaya Çıktı

Bitcoin Halving ile İlgili İlginç Tablo Ortaya Çıktı

Bitcoin Haberleri
Mayıs 11, 2020 tarafından koindeks
14
bitcoin-halving-ile-ilgili-ilginc-tablo-ortaya-cikti

Bitcoin halving için süre daralıyor. Sadece iki gün kaldı. Ama bu bekleme süresinde Bitcoin’in son günlerde yüzde 20’lik bir düşüş yaşaması akıllara 2016 yılındaki önemli bir değişikliği getirdi. Bitcoin Halving ile ilgili ilginç tablo gösteriyor ki 2016 yılında yaşanan durum tekrar meydana gelebilir. Peki 2016 yılında nasıl bir gelişme yaşanmıştı.

2016’da Ne Olmuştu?

2016 senesinde, Temmuz’da bugünküne benzer bir şekilde BTC blok ödülü yarılanması belirlenmeden iki gün önce Bitcoin’de bir düşüş yaşandı. Bu düşüş yüzde 11 civarındaydı. Şimdi bu düşüşün ve blok ödülü yarılanmasının her dört yıl içerisinde bir kere tekrarlanması konusunda genel bir beklenti oluşuyor.

Yakın bir zamanda değerinin 10.000 dolara kadar çıkmış olması yeterli değil. Çünkü yatırımcılar daha önceki gelişmeyi hatırlayıp düşüşün devam edeceğini göz önünde bulunduruyor. 2016 yılında da benzer bir olay olmuş ve de 604 dolara kadar inen değer, ancak Halving sonrasında biraz daha yükselişe geçebilmişti. Bir yıl içerisinde yaşanan 20.000 dolara kadar yükselme şu andaki bütün yatırımcıların hatırında ve de bu durum Bitcoin konusunda fazlasıyla bir beklenti yaratmış durumda.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X