Bitcoin Hareket Etmekte Zorlanıyor

Bitcoin Hareket Etmekte Zorlanıyor

Bitcoin Haberleri
Temmuz 13, 2020 tarafından koindeks
12
bitcoin-hareket-etmiyor

Dijital altın veya diğer bir adıyla bitcoin hareket etmekte zorlanıyor. Fiyatının birkaç gün içerisinde yaklaşık olarak % 40 oranında düştü. Kara Perşembe gününden sonra inanılmaz iyileşme yaşadıktan sonra bitcoin, 10.000 dolarlık direnci aşamadı.

Bununla beraber altın, çarşamba günü ons başına en yüksek seviye olarak 1,817 $’a çıkmayı başardı.

Londra merkezli fiziksel altın ticaretleri için online bir platform olan Bullion Vault, net altın taleblerinin rekorlar kırdığını belirtti. Bullion Vault 40 tondan fazla altını elinde tutmaktadır. Bu da yaklaşık olarak 2,5 milyar doların üzerindeki bir rakama eşit gelmektedir.

Altın tarih boyunca güvenli bir liman varlığı olarak görülmektedir. Diğer para birimleri veya emtialar, kötü performans gösterdiğinde altın her zaman iyi bir şekilde performans göstermektedir. Korona virüsü, dünya ekonomilerine zarar verdiğinden dolayı yatırımcılar altına akın etti.

Bitcoin Durumu

Bu ay, Galaxy Digital şirketinden, Mike Novogratz yaptığı röportajında;” ​​Bitcoin altından yüksek bir potansiyele sahip. Ancak şimdilik yatırımcıların sarı metale tutunması gerektiği anlamına geliyor.”

Bununla beraber geçen aylarda Bloomberg tarafından yapılan bir meta analizi, Bitcoin’in altınla beraber 2020’de diğer emtialardan daha iyi bir performans göstermeye hazırlandığını belirtti.

Bu yıl ki iniş ve çıkışlara rağmen, geçtiğimiz aylarda varlığın fiyatı yılbaşından bu yana %32 oranında artmış durumdadır. Bu artış ocak ayından bu yana %16 artış gösteren altına karşılık olarak, Bitcoin’in daha iyi bir şekilde performans gösterdiğine işaret ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X