Bitcoin Kıtlığı Geliyor İddiası

Bitcoin Kıtlığı Geliyor İddiası

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 24, 2020 tarafından koindeks
17
bitcoin

Piyasaya 2010 yılından itibaren oldukça rağbet gören dijital para birimi olan Bitcoin, giderek azalma yaşayarak piyasada kıtlık çıkacağı iddiası atıldı. Üst düzey analist şirketi olan PlanB, toplam Bitcoin sayısının 21 milyon olduğunu ve rağbet gören dijital para biriminin giderek azarak bitcoin kıtlığı geliyor dedi.

Yarılanma Dönemi

2012 yılında ilk yarılanma dönemini geçiren Bitcoin, yaklaşık %10473 artarak piyasasını katlamıştı. İkinci yarılanma dönemini 2016 yılında geçirerek %8739 büyüme kaydetmiş ve Bitcoin sahiplerinin yatırım değerini katlamıştı. Bu durum her ne kadar Bitcoin kazıcıları için durumları zorlaştırsa da, Bitcoin her dört sene de bir yarılanma dönemi geçirerek büyümeye devam ediyor.

İlk Popüler Dijital Para

Dünyanın ilk kez dijital bir para birimi olan fona yatırım yaptığı görülmüş, ve Bitcoin sayesinde diğer kripto para birimler üremiştir. 21 milyon adet piyasaya sürülen ve 2010 yılından itibaren yaklaşık 18 milyon Bitcoin’in dönüştürülmesi sebebi ile çok kısa zamanda insanlar Bitcoin bulmakta zorluk çekecek iddiası doğruluğunu taşıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X