Bitcoin, Kritik Seviyelerde İlerleyişini Sürdürüyor

Bitcoin, Kritik Seviyelerde İlerleyişini Sürdürüyor

Bitcoin Haberleri Kripto Analiz
Eylül 25, 2021 tarafından Mavi Neptün
62
Bitcoin, Kritik Seviyelerde İlerleyişini Sürdürüyor

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve altcoinlerde hareketli dakikalar yaşandı. Pazartesi gününden itibaren hemen hemen her gün bir olayla piyasa adeta baskınlandı. Son iş gününde ise piyasa için bu sefer Çin devreye girdi. Çin Merkez Bankası, Bitcoin ve türevlerini yasaklayacak bir bildirge yayınladı. 

Haberin ardından 45.000 dolar seviyesinde olan BTC 4.000 dolarlık kayıp yaşayarak 41 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. 40.000-45.000 dolar bandında sıkışan Bitcoin yeni bir çıkış arıyor. Ancak hafta sonuna girmemiz fiyattaki belirsizliği sürdürüyor.

Bitcoin için 42.000-42.500 dolar arası önemli destek seviyesi olarak kabul ediliyor. Pazar günü yapacağı haftalık kapanış yol gösterici olacaktır. 45.000 ve 47.000 dolar üzeri yapacağı kapanışlar piyasayı rahatlatabilir.

Yatırımcıların bu süreçte dikkatli olmalarında fayda var. Yönünü şu anlık aşağıya çevirmiş olması korku seviyesinin arttığını gösteriyor. Alım yapacak olan yatırımıların ise parçalı şekil alım yapmalarında fayda var. BTC günlük ve haftalık kapanışlarda 40 bin doların altına sarkması riski fazlalaştırabilir. Herkesin kendine göre tedbir alması önemlidir. Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi içermez.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X