Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar Sayesinde Bakkt Hacmi Yükseldi

Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar Sayesinde Bakkt Hacmi Yükseldi

Kripto Para Haberleri
Temmuz 6, 2020 tarafından koindeks
21
bitcoin-haberleri

Bitcoin sanal para piyasasında her türden yatırımcının ilgisini çekmeye devam ederken, kurumsal yatırımcıların da yönelimiyle bakkt hacmi yükseldi ve yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Kurumsal yerlerin bitcoin yatırımı yaparak çok aylı bir konsolidasyon yaparak önemli birikimler yapmasını sağlıyor.

Bitocin’e daha çok bireysel yönelimlerin olduğu izlense de kurumsal yatırımların da bu sanal paraya ilgisi yoğunlaşıyor. Son bitcoin verileri incelendiğinde kurumsal ilgilinin arttı ve bu artışın da bitcoin’nin işlem hacmini oldukça yükselttiği ortaya çıktı.

Bitcoin hem bireysel hem de kurumsal yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Geçen hafta bitcoin piyasasında kurumsal işlem hacmi vadeli işlemlerde %17 ve toplam açık faiz işlemlerinde de %18 oranında bir artış yaşandı.

Vadeli İşlem Hacmi Artışı Kurumsal İlginin Arttığını Gösteriyor

BTC vadeli işlem hacmini kurumsal ilginin artırdığı belirlendi. Kurumsal yatırımcılar uzun vadeli yatırım aracı olarak bitcoin’i tercih ederek önemli bir avantaj kazandı. Bakkt işlemleri 2019 yılından bu yana kurumsal yatırımcıların yararlanması için kullanılıyor. Ancak geçtiğimiz yıl beklenin oranda işlem yapılmadı.

Geçtiğimiz hafta yapılan kurumsal yatırımlar bakkt işlem hacmini önemli derecede yükseltti. Platformada geçen hafta 80 milyon dolarlık işlem hacmi görülerek vadeli işlemlerin hacmi %17’lik bir artış ortaya koydu. BTC açık faizli işlemlerde ise 9,3 milyon dolar artışla %18’lik oranda bir işlem hacmi artışı oldu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X