Bitcoin madencilik Zorluğunda İlgi Çekici Değişim

Bitcoin madencilik Zorluğunda İlgi Çekici Değişim

Bitcoin Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
89
bitcoin-madenciligi-zorluk-seviyesi-artisi-1

BTC.com’dan alınan verilere göre , Bitcoin madencileri Salı günü % 4,71’lik bir artış gösterdi. Bu sebepten dolayı Bitcoin madenciliği, zorluk ayarlanması gördü.

Bitcoin Madenciliği Hakkında Son Güncellemeler :

  • Verilere göre, madencilik zorluk seviyesi şu anda 703.584 blok yüksekliğinde 19.89 trilyonda ve 14 Haziran’da önceki bir düzenlemeden bu yana en zor seviyeyi yansıtıyor.
  • En son artış, Çin’in  sektör üzerindeki  baskısını yoğunlaştırdığı Mayıs ayından bu yana art arda dört düşüşün ardından beş artışı takip ediyor .
  • Bitcoin madenciliği zorluğu, bir madencinin bloktaki işlemleri doğrulamak veya Bitcoin’leri “kazmak” için ne kadar sıkı çalışması gerektiğinin bir ölçüsüdür. Zorluk seviyesi, genellikle yaklaşık iki hafta süren her 2.016 blokta bir ayarlamaya tabi tutulur.
  • Bu tür madencilik zorluk ayarlamaları, madencilik için gereken bilgi işlem gücü seviyesini ifade eden madencilik hash oranındaki değişikliklerle yüksek oranda ilişkilidir. Bitcoin madenciliği ne kadar zorsa, madenciler için o kadar az karlı. Hash oranı arttığında, madencilik zorluğu tipik olarak takip eder. Bununla birlikte, beklenen madencilik zorluğu artışının büyük ölçüde toparlanma hash gücünden kaynaklanabileceğini söyledi.
  • Toplam Bitcoin hash oranı  , Blockchain.com’dan gelen verilerin önerdiği gibi, 3 Temmuz’dan bu yana istikrarlı bir şekilde iyileşiyor . Verilere göre, toplam hash oranı, Mayıs ortasından bu yana, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 180,67 milyon terahash’ten 3 Temmuz’da 84,79 milyona düşerek Eylül 2019’dan bu yana en düşük seviyeye indi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X