Bitcoin Mayıstan Beri İlk Kez 55.000 Dolara Yükseldi

Bitcoin Mayıstan Beri İlk Kez 55.000 Dolara Yükseldi

Bitcoin Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
98
bitcoin

Bitcoin , ‘Uptober’ fiyat patlaması devam ederken Mayıs ortasından bu yana ilk kez 55.000 $ ‘a ulaştı. Kripto para birimi, fiyat takip sitesi CoinGecko’da 55.530 dolarda zirve yaptı ve şu anki fiyatı olan 54.000 doların biraz altına düştü.

Bitcoin’in fiyatı kartopu etkisiyle yükseliyor daha dün 50.000$ seviylerinde işlem görüyordu. Kripto para birimi en son 12 Mayıs’ta 55.000$ seviyelerini gördü; Elon Musk’ın  şirketi Tesla’nın satın alımlar için Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını duyurduğu bir tweet’in ardından çökmüştü.

Bu haber, Bitcoin’i, Çin’in ertesi ay Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısıyla daha da kötüleşen bir aşağı sarmalın içine gönderdi ve kripto para birimi Haziran ortasında 30.000 doların altına düştü .

Bitcoin Neden  Yükselişe Geçti?

Son günlerde, Bitcoin’in fiyatı, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın ABD’nin kripto para birimlerini yasaklama konusunda Çin’i takip etme “niyetinin olmadığı” açıklamasının ardından toparlandı. ABD ve başka yerlerde , madencilik geliri Ekim başında günde 40 milyon dolara ulaştı . Edward Snowden bu hafta başında , Çin’in çabaları yasaklama “sadece güçlü Bitcoin yaptı.” demişti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X