Bitcoin Milyarderi Paul Tudor Jones Oldu

 Bitcoin Milyarderi Paul Tudor Jones Oldu

Dünyanın kripto para birimi devi Bitcoin, paul tudor jones için de bir numaralı yatırım kaynağı olmuştu. Bitcoin servetini açıklamaktan sürekli olarak kaçınan Jones, CNBC kanalına konuk oldu. Jones, yatırımcılarla diyaloğunda Bitcoin’e gerçek anlamda yatırım yaptığını her fırsatta açık açık dile getirse de yaptığı yatırım için bir limit açıklamıyordu.

Tecrübeli Yatırımcı Bitcoin İle Servetine Servet Kattı

CNBC röportajında samimi itiraflarda bulunan Jones, Bitcoin için detaylı açıklamalarda bulundu. Röportajında Bitcoin’in stabil seyirli bir para birimi olmadığını vurgulayan Jones, tüm varlıkları üzerinden %1 ve %2’lik yatırım yaptığını duyurdu. Bu açıklama sonrasında finansörler tarafından bir hesaplama yapıldı ve bu yatırımın yaklaşık olarak 100 milyon dolarlık bir BTC anlamına geldiği anlaşıldı.

Halen Net Rakam Vermiyor

Bitcoin’in dünyanın en çok kazandıran değeri olduğu görüşünü savunan Jones, piyasaların virüs sebebiyle sarsıntılı olduğu dönemde dahi Bitcoin’in kaybettirmediğini belirtti. Jones konuşmasında Bitcoin yatırımının küçük çaplı kurumsal yatırımcılar için de ideal bir yatırım aracı olduğu görüşünü savundu.Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın