Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin Yükselecek mi? 23.04.2020

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin Yükselecek mi? 23.04.2020

Bitcoin Haberleri Kripto Analiz Kripto Para Haberleri
Nisan 23, 2020 tarafından koindeks
44
btc

Kripto analiz kategorisinde hazırlamış olduğumuz Bitcoin Teknik Analiz adlı içeriğimiz de 20.04.2020 tarihinde bir yükseliş beklediğimizi bildirmiştik. Biz teknik analiz yaparken Bitcoin 7042 dolardı. Şu an bu içeriği sizlere hazırlarken Bitcoin 7550 dolar. İlgili teknik analizimize şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.koindeks.com/bitcoin-teknik-analiz-20-04-2020/

Peki biz nereden bildik bu yükselişi? Biz bir yatırım danışmanlığı şirketi değiliz ve hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi vermiyoruz. İncelemelerimizde içerisinde bulunduğumuz günlerin ekonomi üzerindeki etkenlerini, geçmişten bugüne grafik analizini ve tabi ki gelecekte beklediğimiz olayları ele alıyoruz.

Neden Artış Bekleniyor?

Kripto para piyasalarında başta Bitcoin olmak üzere tüm diğer birimlerde artış bekliyorduk. Bunun sebebi şu şekildeydi;

Bitcoin Halving‘in gerçekleşeceğini tahmin ettiğimiz zaman 11 Mayıs 2020 tarihi. Halving yani yarılanma olayından sonra Bitcoin’in aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü hareket edeceği konusunda kimse net bir şey bilemez. Bugüne kadar yaşadığımız Halving sonuçlarına göre biz hep bir artış gördük. Bu hep böyle olmak zorunda değil düşedebilir. Fakat Bitcoin Halving, teknik analiz grafiğinin yönü ve virüs sürecinde insanların yatırım yapıp, paralarının değerini arttırmak istemesi. Elimizdeki bütün bu etkenleri düşündüğümüzde yukarı yönlü atakların geleceğini düşünebiliriz fakat şunu akıldan çıkarmamak gerekir. Sert dalgalanmalar çok normaldir. Bir anda 200-300 dolar aşağı atması veya yukarı atması çok normal. Psikolojik hedeflerde kar satışlarının yapılması çok normal.

İşlem Nasıl Yapılabilir?

Arkadaşlar en mantıklı işlem kademe kademe yapılır. Çünkü ne olacağı belli değil. Evet elimizdeki etkenler sayesinde yükseleceğini düşünebiliriz. Fakat yükseleceğinin bir garantisi yok. Özellikle Bitcoin Halving sebebiyle çok sert bir düşüşte görebiliriz. Bu yüzden belli değerlerden kademe kademe Bitcoin satın almak ve yine aynı şekilde belli değerlerden kademe kademe satmak çok daha mantıklı ve garanti olacaktır.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X