Bitcoin Tahminleri

Bitcoin Tahminleri

Bitcoin Haberleri
Nisan 15, 2020 tarafından koindeks
18
bitcoin-tahmin

Bitcoin tahminleri korona virüsünün tüm dünyayı etkilediği şu dönemde tahmin edilmesi en zor yatırım araçlarının başında geliyor. Kripto para piyasasında yaşanan çalkantılar nedeniyle yatırımcıların oldukça dikkatli olması ve yatırım için en doğru zamanı beklemesi gerekiyor.

Corona Günlerinde Bitcoin Piyasası

Corona virüsü nedeniyle dünya ekonomileri son 20 yılın en sancılı dönemini yaşıyor. Görünen o ki dünya genelinde daha birkaç ay daha bu olumsuz durumun devam edeceği görülüyor. Bu dönemde Bitcoin piyasasında büyük değişimler görülüyor. 2020 yılına 43 bin TL sınırında başlayan piyasalar Şubat ayından 60 bin TL sınırına kadar dayanmıştı.

Hatta birçok uzman yükselişin çok daha hızlı ve devamlı olacağı ön görüsünde bulunmuştu. Fakat corona virüsünün ilk başta Çin’i daha sonra birçok Dünya devi ülkeyi etkisi altına alması ile birlikte corona günlerinde Bitcoin piyasası oldukça karmaşık bir seyir izledi. Bir ara 32 bin TL seviyelerine kadar çekilen Bitcoin piyasası son günlerde 46 bin seviyelerinde yatay seyrediyor.

Bitcoin Yatırımı Yapacaklara Tavsiyeler

Her ne kadar corona virüsünün etkisi dünya yatırım sektörünü tedirgin etse de Haziran ayı ile birlikte virüsün etkisin azalacağı tahmin ediliyor. Bu doğrultuda Bitcoin yatırımı yapacaklara yapılan tavsiyeler arasında;

  • Bitcoin piyasasının dengesiz bir seyirde olduğu,
  • Uzun vadeli yatırımdan ziyade alt sat işlemleri ile daha iyi kazançlar sağlanabileceği,
  • Uzak doğu piyasasında yaşanacak hareketlenmelerin yakından takip edilmesi gerekliliği,
  • Corona virüsünün yayılma hızına göre pozisyon alınması bulunuyor.

Bitcoin yatırımı ile ilgili tavsiyeleri sayesinde doğru zamanda doğru yatırımlar yapılarak yüksek oranda kazanç sağlanabiliyor.

Bitcoin İçin En doğru Yatırım Zamanı Tahmini

Bitcoin piyasası için dolayısıyla tüm kripto para piyasası için en doğru yatırım zamanı tahmini corona virüsünün etkisinin kaybolmaya başlayacağının iddia edildiği Haziran ayının ortaları gibi görünüyor. Fakat yatırımcılar sürekli olarak güncel corona virüsü ve ekonomik gelişmeleri takip etmeleri gerekiyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X