Bitcoin Teknik Analiz 02.05.2020

Bitcoin Teknik Analiz 02.05.2020

Kripto Analiz Kripto Para Haberleri
Mayıs 2, 2020 tarafından koindeks
64
altin-yukselecek

Dünya’nın en büyük hacmine sahip kripto parası Bitcoin’in sizlerle birlikte teknik analizini inceleyeceğiz. Grafik görünümleri ve haberlerle derleyip güzel bir sunum hazırlayacağız.

Biz bu içeriği hazırlarken BTC/TRY 62.000 TL civarlarında gezmekte.

Bitcoin Teknik Analiz

Fib düzeltmesi kullanarak destek ve direnç bölgelerini belirledik. Destek seviyesini 57.500 seviyeleri korumakta. Direnç seviyesini 66.200 TL olarak görüyoruz.

Günlük grafikte hareketli ortalama al sinyali veriyor. Grafikte gördüğünüz sarı çizgi MA50 değeri. MA50 yukarı doğru baktığında bu bize al sinyali verir. Grafikte mumların arkasında gördüğünüz mavi çizgi MA5 değeridir. MA5 çizgisi yatay pozisyona geldiğinde bu bize sat sinyali verir. İncelediğimizde MA5’te yukarı yönlü. Yatay seviyede değildir.

RSI ve MACD inceleyelim. RSI 76 değerinde. Bitcoin grafiğinde geçtiğimiz zamanlarda RSI değerini 89-90 değerinde bile gördük. Şu an herhangi bir sat sinyali RSI’da görünmemekte. Durum iyi.

MACD incelediğimizde günlük bazda satışların geldiğini, hacimlerin belli yerde dolduğunu belli yerde boşaldığı görüyoruz. Ama genel olarak MACD göstergeleri yukarı yönlü hareketini devam etmekte. Daha iyi MACD grafikleri gördük. Fakat bu da kötü bir grafik değil.

Haberler

Dünya’da güvenli liman olarak görülen Altın’ın en büyük rakibi Bitcoin oldu. Bitcoin ve Altın artık neredeyse doğru orantıda düşüyor ve doğru orantıda artıyor. İçerisinde bulunduğumuz virüs durumlarına bakarsak altının yükseleceği konuşuluyor. 380 seviyelerinde bulunan gram altının 402 seviyelerine ulaşılabileceği konuşuluyor. Bitcoin içinde yükselme hedefi korunuyor.

Bank of Canada, yani Kanada Merkez Bankası gündemlerinde negatif faizin olduğunu doğruladı. Yani banka, vadeli hesaplarında para tutan müşterilerine faiz vermeyecek hatta depozito olacak. Şu an günümüzde çok az sayıda banka bu işlemi uyguluyor. Genellikle İskandinav bölgesindeki bankalar. Fakat Kanada’da bu uygulamayı düşündüğünü belirtti. İnsanlar paralarının değer kaybetmemesi için yatırım yapabilirler bu durumda. Altın ve Bitcoin iyi bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Uzman analistler Bitcoin’in ilk olarak düşeceğini daha sonradan bir boğa piyasası içerisine girip 20.000 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünüyor. Uzun vadede Bitcoin iyi bir yatırım olabilir.

Yasal Uyarı

Burada içerik olarak paylaştığımız herhangi bir teknik analizin veya haberin yatırım tavsiyesi olmadığını bilmeniz gerekmekte. Ne olursa olsun Bitcoin anlık çok düşebilir veya çok yükselebilir. Bunu bilmek imkansız. Mantık yürüterek, haberleri analiz ederek Bitcoin’in yarınını çözmeye çalışıyoruz. Alt tarafta yorum kısmına görüşlerinizi paylaşabilirisiniz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X