Bitcoin Teknik Analiz 21.09.2020

Bitcoin Teknik Analiz 21.09.2020

Bitcoin Haberleri Kripto Analiz
Eylül 20, 2020 tarafından koindeks
26
bitcoin-teknik-analiz

Dünya’nın en popüler ve en yüksek işlem hacimli kripto para birimi olan Bitcoin’in, geçtiğimiz günlerdeki sert düşüşü sonrası hızlı bir toparlanma sürecine girdiğini izliyoruz. 9.900 dolar seviyelerine kadar gevşeyen Bitcoin, kendini hızlı bir şekilde tekrardan 10.000 dolar seviyesinin üstüne atıp, 11.000 dolar direncini zorlamaya başladı. Geçtiğimiz saatlerde 11.000 dolar seviyesinin üzerinde sınırlı bir yükseliş yaşayan Bitcoin, şu saatlerde yeniden 10.900 seviyelerinde seyrediyor.

Bu grafikte Mart ayından beri kullandığımız trend çizgisini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerdeki sert düşüşün ardından yeniden bu trend çizgimizin üzerine kendini atmaya çalışıyor. Bizim trend desteğimiz olarak kullandığımız bu çizgi, şu anda direnç rolünde. Sağlıklı bir yükseliş için, Bitcoin yeniden kendisini bu trend çizgisinin üzerine atmalı ve yeniden bu bölgeyi destek haline getirmeli.

Ana trend çizgimizin altına paralel bir tampon bölge çizdik. Tampon bölgeyi destek olarak kullanan Bitcoin’in ilk hedefi ana trend çizgisi üzerine yerleşmek olacaktır. Olası bir düşüşte, yeniden tampon bölgemizi destek seviyesi olarak takip edebiliriz.

Fibonacci düzeltmesi Bitcoin’in destek ve direnç seviyelerini belirlemek açısından oldukça önemli bir yer ediniyor. Bugün Bitcoin’de yine satıcılı bir seyir var. Dün 11.200 Fibonacci direnç seviyemizi zorladı fakat kıramadı. Direnç kırılmayınca Fibonacci kurallarına göre, Fib düzeltme desteğimize geri döndü. 10.930 seviyesi destek olarak şimdilik güzel çalıştı.

Bitcoin için kullandığımız alt indikatörlerden birisi SQZMOM indikatörü. Bu indikatörde yeşil tepelere giden yolculukta güzel bir trend oluştuğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde kırmızı tepesini yaptı ve yeniden yeşile dönüş başladı. Bugün itibariyle ilk yeşil parçamızı aldık. Alt indikatörümüze göre bir trend başlangıcına ilerliyor olabiliriz.

Parasal Genişlemeler Enflasyonun Önünü Açabilir

Merkez bankaları likidite sağlamak amacıyla para basmaya devam ediyor. Para bolluğu olan bir yerde döviz endekslerinde düşüşleri görüyoruz. Aynı zamanda pandemiye bağlı olan belirsizlik ve şirketlerin bozulan finansalları hisse senetlerinden yatırımcıları uzaklaştırıyor. Bitcoin ve altın gibi değerli metallerin dünya şartlarına bağlı olarak yatırımcıların güvenli liman olarak saklanacağı yatırım araçları olarak devam etmesini öngörüyoruz.

Grafikler tamamen kişisel yorumlarımızdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Doğruluğu kesin değildir. Sadece bu grafiklere göre işlem yapmayınız. Doğacak zararlardan, koindeks.com ve çalışanları sorumlu değildir!

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X