Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin Teknik Analiz

Kripto Analiz
Eylül 20, 2020 tarafından koindeks
30
bitcoin-teknik-analiz

Sizlerden çok talep geldi, bizde hazırlayalım dedik. Her hafta güncel olarak burada Bitcoin teknik analiz yapacağız. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini detaylı bir şekilde anlamaya çalışacağız. Fakat lütfen dikkat edin, burada paylaştığımız grafikler, destekler ve dirençler tamamen bize göre. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Sadece buradaki grafiklere göre işlem yapmayınız.

Bitcoin teknik analizi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan birisi kesinlikle trend analizi. Hemen altta göreceğiniz grafikte Bitcoin’in içerisinde bulunduğu trend çizgisini göreceksiniz.

Bitcoin Teknik Analiz

23 Mart’tan bu yana oluşan trendimiz geçtiğimiz günlerde sert bir düşüş yaşamıştı. Bitcoin birkaç gündür 11.000 dolar direncini zorluyordu. Şu an itibariyle 11.091 seviyesinde. Bu direnci şu an için kırıp kırmadığını önümüzdeki saatlerde göreceğiz. 11.000 dolar seviyesinin üstünde 2-3 gün günlük kapanış yapması gerekmekte.

Eğer bu bölge kırıldıysa ilk direncimiz 12.037 seviyesi ve sonraki direnç seviyemiz ise 12.415 seviyesi. Bu seviyeler kırılırsa bu yazıyı güncelleyip yeni dirençleri ekleyeceğiz.

Destek seviyelerimizide incelememiz gerekmekte.

Bitcoin Analiz

İlk olarak geçtiğimiz günlerdeki düşüşte uğradığı ve destek aldığı seviyelerden çizdiğimiz paralel trend çizgisi, bizim tampon bölgemiz olacak. Bu seviye bizim düşüşlerde destek bekleyeceğimiz trend çizgisi olacak. Ardından izleyebileceğimiz destek seviyeleri 9505 ve 8857 seviyeleri olabilir.

Bitcoin her ne kadar merkeziyetsiz bir yatırım aracıda olsa gündemdeki haber akışlarından oldukça etkilenir. Tamamen teknolojik bir altyapısı olması nedeniyle, teknik analizede o kadar inanır Bitcoin. Burada önemli olan destek ve direnç seviyelerini takip etmenin yanında gündemdeki haberleride takip etmektir. Eğer bir yatırım yapıyorsanız her şeyi takip etmeniz gerekmekte. 🙂

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X