Bitcoin Transferlerinin Arka Perdesi Henüz Çözülemedi

Bitcoin Transferlerinin Arka Perdesi Henüz Çözülemedi

Bitcoin Haberleri
Mayıs 21, 2020 tarafından koindeks
12
bitcoin-transferlerinin-arka-perdesi-henuz-cozulemedi

Bitcoin piyasasının hareketlenmesini sağlayan 50 Btc’lik bitcoin transferlerinin arka perdesi henüz çözülemedi. Araştırmacılar tarafından yapılan açıklamalar cüzdandaki hareketliliğin bitcoinin mucidi Satoshi ya da ilk dönemde bitcoin madenciliği yapan isimlere ait olduğunu belirtti. İşlemi yapan kişiler arasındaki en güçlü aday Satoshi olurken kesinleşmedi.

Chainalysis Şirketi Araştırma Yapıyor

Toplamda 50 Btc’lik bitcoin varlıklarının iki farklı cüzdana aktarıldığı biliniyor. Ancak yapılan bu aktarımların nereye gittiği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu sebeple piyasayı hareketlendiren işlemin kim tarafından yapıldığı ve hangi adrese gittiğini araştırma şirketi Chainalysis bulmaya çalışıyor.

Yaptığı araştırmalar neticesinde şirket cüzdanda bulunan 40 btc’nin harcanmadığını ifade ediyor. Kalan 10 btc’nin is miksere gittiğini belirtiyor. Ancak bunlar hakkında henüz ulaşılmış net bir adresleri bulunmuyor.

Bitcoinlerin Sahibi Hakkında Farklı Teoriler Bulunuyor

Bitcoin gündemini hareket saatinden beri meşgul eden bitcoinlerin sahibi hakkında çeşitli araştırma şirketleri tarafından analizler yapılıyor.

Bu analizler sonucunda merak edilen kişi hakkında farklı teoriler ortaya çıkıyor. Satoshi Nakamoto dışında Btc’lerin sahibi olduğu iddia edilen kişiler arasında Martti Malmi ve Hal Finney ailesi bulunuyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X