Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! İşte Son Durum

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! İşte Son Durum

Kripto Analiz
Ekim 20, 2021 tarafından Ömer Dursun
110
Bitcoin-Yeniden-47.000-Dolari-Gecti-

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. ABD yatırımcıları için ilk borsada işlem gören fonun başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından Bitcoin daha fazla ana akım olarak görülmeye başladı ve Bitcoin ilk kez 66.000 doları aşarak rekor kırdı.

Tarihsel olarak volatil olan dijital para birimi, Nisan ayının en yüksek seviyesine yaklaşırken son günleri dar bir aralıkta geçiriyordu. Fiyat, borsaların açılmasının hemen ardından bir dakikada bin dolardan fazla arttı.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bir kripto danışmanlık firması olan Makara’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Proudman, “Bu bir doğrulama anı. Artık bu varlık sınıfının var olmaya devam edip etmeyeceği sorusu değil – bence bu, daha geniş dijital varlık sınıfının tarihinde gerçekten anlamlı bir işaret.” dedi.

Bitcoin, pandemi dönemi likiditesi, spekülatif bahisler ve kurumsal yatırımcılar tarafından daha geniş çapta benimsenme beklentilerinin üzerine çıkarak en son zirvesine tırmandı.

Aslında yolculuk değişkendi: Kripto para, enerji tüketimine ve Çin’in kripto para birimi çöküşüne yönelik eleştirilerin ortasında Haziran ayında 30.000 doların altına düştü. Ardından kripto sektörü Çin’in bordalarına uyum sağladığı için kısmen toparlanmaya başladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X