Son Hafta Yatırımların %88’i Bitcoin’e Yönelik Oldu

Son Hafta Yatırımların %88’i Bitcoin’e Yönelik Oldu

Bitcoin Haberleri
Ekim 18, 2021 tarafından Ömer Dursun
53
bitcoin-yatirim

Şirketlerden Bitcoin yatırımlarına destek geliyor. CoinShares verilerine göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 80 milyon ABD doları tutarında yatırım gördü. Bitcoin (BTC), toplam 70 milyon ABD doları ile en büyük yatırımları yaşadı ve art arda 5. hafta yatırımını işaret etti.

Bununla birlikte haftalık yatırımlar, rapora göre, ABD’li yatırımcıların katılımının çok daha fazla olduğu bu yılın ilk çeyreğinde görülen yatırımlardan çok daha düşük kalıyor. BTC vadeli işlemleri ETF, ABD’li yatırımcıların pozisyon eklemeye başlamasıyla önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli yatırımlara yol açabileceğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Ethereum (ETH) ikinci hafta çıkışını görse de, CoinShares’e göre bu yönelimi şu anda bir trend tanımlamak için yeterli değil.

Şirketlerden Bitcoin yatırımlarına destek

Küresel aracı kurum Interactive Brokers Group, ABD’de Kayıtlı Yatırım Danışmanları (RIA’lar) için kripto ticareti başlattığını duyurdu ve bu RIA’ların Paxos aracılığıyla Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ticaretini ve saklamasını sağladı.

Şirket, RIA’ların hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller, yatırım fonları ve borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) ek olarak müşterilerinin kriptodaki pozisyonlarını yönetme yeteneğinden yararlanacağını söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X