Bitcoin Yatırımcıları Borsadan Kaçmalarının Nedenleri

Bitcoin Yatırımcıları Borsadan Kaçmalarının Nedenleri

Bitcoin Haberleri
Mayıs 4, 2020 tarafından koindeks
10
bitcoin-yatirimcilari-borsadan-kaclarinin-nedeni

Kriptokoin gibi Bitcoin yatırımcıları da borsadan kaçma eğilimi gösteriyor. Bu eylemin iki sebebi mevcut; çok fazla yatırımcının uzun vadeli stratejik işlere yönelmesi, ve merkezi platformlara olan güveni azaltması.

Mart ayında yaşanan fiyattaki düşüş ile Bitcoin’in yüksek artışı, fiyatların oldukça düşük olması sebebiyle yeni bir sermaye girişi başlamasına neden oldu. Böylece spot alıcıları dizginleri alıyorken, margin alıcıları ise büyük ölçüde kenara çekilmiş oldular.

Spot Alıcılar Niçin Kripto Borsalarından Kaçıyor?

Bitcoin, kendi genel sınırını yükseltmeye çabalarken, Bitcoin’in son zamanlarda görülen ani artışı, bir dönüm noktasına ulaştmıştır. Bu artışın sebebi, perakende alıcıların spot alım baskısıdır.

Araştırma Platformu Glassnode’den alınan bilgilere göre, borsada bulunan Bitcoin bakiyelerinin azaldığı görülmektedir. Buda perakende yatırımcıların, büyük bir kısmının uzun vadeli bir yatırım stratejisi aldığının göstergesidir.

Bu Eğilime Sebep Olan Faktörler

Arcane’nin yaptığı araştırmalar göre, borsaların Bitcoin miktarlarındaki düşüşün iki sebebi olduğu düşünülüyor. Öncelikli nedenin merkezi borsa platformlarındaki güvenin azalması olabileceği düşünülüyor. Bir diğer sebebi ise yatırımcıların çoğunun, uzun vadeli yatırım stratejisine yönelmesinden kaynaklı olabileceği düşünülüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X