Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti! İşte Sebebi

Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti! İşte Sebebi

Bitcoin Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Ömer Dursun
70
bitcoin-yeniden-dususe-gecti

Bitcoin yeniden düşüşe geçti. Bitcoin fiyatı, uzmanların birçoğunun yılın başında bile olacağını tahmin ettiği gibi, yaz boyunca mola vermeden önce bu yılın başlarında fırladı.

Kripto paranın Ekim ayının başlamasıyla piyasayı canlandırmaya dönüşü de tahmin edildi ve Bitcoin’i iki gün önce, 20 Ekim’de ulaşmayı başardığı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.930 dolara götürdü.

Bununla birlikte o zamandan beri, BTC fiyatı o sırada kimsenin görmediği 62.340 dolara önemli bir düşüş gördü. Ancak aradan biraz zaman geçtikten ve piyasa durumunu inceleme fırsatı bulduktan sonra, neler olduğunu ve BTC fiyatının neden aniden dengesini kaybettiğini açıklayan birkaç neden bulduk.

Binance.US erişimi kesildi

Bitcoin fiyatlarının uyarı vermeden düşmesinin ilk nedeni aslında Binance.US platformunda meydana gelen bir aksaklıktan kaynaklanıyor. Bilmeyenler için Binance.US, hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in bir yan kuruluşudur. Borsa, sunduğu bazı paralara ABD düzenleyicileri tarafından izin verilmediği için ABD müşterilerine hizmet vermeyi durdurdu.

Fiyat göstergeleri sabit değil

Bitcoin fiyatının bu kadar hızlı düşmesinin bir başka nedeni de, yükseliş hissinin aşırı seviyelere yakın olduğunu gösteren fiyat göstergeleriyle ilgili. Bu genellikle önemli bir fiyat düşüşünden önce gelen bir şeydir.

Direnç noktası değişti

Bitcoin’in büyümeye devam etmesi için, madeni paranın daha yüksek ve daha yüksek yeni destek seviyelerini güvence altına alması gerekiyor. Bu, fiyatı çok hızlı bir şekilde yükselirse, çok derine çarpmasını önleyecek bir güvenlik ağına sahip olmasını sağlayacaktır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X