Bitcoin’de Balina Etkisi

Bitcoin’de Balina Etkisi

Bitcoin Haberleri
Temmuz 2, 2020 tarafından koindeks
8
Bitcoin'de Balina Etkisi

Bitcoin endekslerini alt üst eden balinalar, geçtiğimiz günlerde toplamda 900 milyon dolar değerindeki bir tutarı taşıyarak uzun süre kripto para gündeminde kalmayı başarmıştı. Bu kez 200 milyon dolarlık bir işlem daha gerçekleştiren balinalar, günümüzde Bitcoin hisseleri üzerinde 1.2 milyar dolarlık bir işlem tutarına sahip görünüyor.

Toplamda 1.2 Milyar Dolar

Bitcoin kullanıcılarının yakından takip ettiği balinalar, son günler içerisinde toplamda 1.2 milyar dolara denk gelen 122.859 Bitcoin ederini iki ayrı işleme bölmeyi başardı. 26 Haziran tarihinde 900 milyon dolar gibi bir tutara sahip olan 101.859 Bitcoini hareket ettirerek grafiklerde oynama yaşatan balinalar, bu kez de 21.900 Bitcoin tutarına sahip bir işlem gerçekleştirdi.

Bitcoin'de Balina
Bitcoin’de Balina

Bitfinex tarafından açıklanan verilere göre balinaların toplam işlem gücü 1.2 milyar doları buldu. Kimliği henüz belli olmayan balina, milyarlara ulaşan bir gönderimi tamamlayarak Bitcoin varlığını başka Bitcoin adreslerine göndererek kendi hesabını 0,002 gibi bir tutar ile adeta boş bıraktı.

Transfer Ücreti 1.57 Dolar

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve balinalar tarafından gerçekleştirilen para transferlerinde ise bir diğer detay transfer ücreti oldu. Anonim balina tarafından yapılan Bitcoin transferleri için ilk işlemde 0.45 dolar, ikinci işlemde ise 1.57 dolar gibi bir ücret kesintisi yaşandı. Günümüzde herhangi bir banka kuruluşu ile kıyaslanamayacak kadar düşük olan Bitcoin transfer ücretleri, en çok tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X