Bitcoinde Boğa Piyasası

Bitcoinde Boğa Piyasası

Bitcoin Haberleri
Kasım 7, 2020 tarafından Bülent Keçeci
17
Bitcoinde Boğa Piyasası

Boğa piyasası olarak adlandırılan bitcoin piyasasında durumlar karma karışık. Hızlı bir şekilde değer kazanan bitcoinde artış devam ediyor. Bu artışın uzun süredir görülmemiş oranda dik bir ivme ile gerçekleşmesi boğa piyasasının oluştuğu anlamına geliyor. Bu artış ise oldukça kırılgan bir düzeyde ilerliyor. Aniden gerçekleşen 6 bin dolarlık bitcoinin aniden düşüşe de geçebileceği belirtiliyor. Bu durum ise boğa piyasasının yükselirken gösterdiği şiddeti düşüşte de yatırımcılara yaşatabileceği gerçeğini gözler önüne seriyor.

Açgözlülük ve Korku Yatırımı

Popüler TV yorumcusu olan Max Keiser ve Digital Galaxy CEO’su tarafından yapılan bitcoin piyasası analizleri yatırımcıları uyarıyor. Son dönemlerde yatırımcıların gözlerini yaşartan oranda kar elde etmelerini sağlayan bitcoin tehdit altında. Geçtiğimiz yıllarda ani bir düşüş ile yatırımcıları perişan eden bitcoinin aniden düşüşe başlayabileceği tarafından uyarılar yapılıyor. Analizciler tarafından yatırımcıların açgözlü olmaması için uyarılar yapılıyor. Korku durumu ise yatırımcılar arasında büyük telaşa sebep oluyor.

Piyasada Bitcoin Baskısı

Bitcoinin son yıllarda ortalama olarak 6 bin dolar kar sağlaması üzerine yatırım oranlarında artış devam ediyor. Bu durum endeks analizcilerinin gözünden kaçmıyor. Diğer sanal para birimlerinin bitcoin para birimi tarafından baskıya maruz kaldıkları belirtiliyor. Ekonomistlerin yapmış olduğu açıklamalar ise hali hazırda bitcoine yatırım yapmış olan kişilerin olası bir yıkıma uğramamaları için farklı sanal para birimlerine yatırım yapmaları yönünde.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X