Bitcoin’e Karşı Olan O Şirket Rekor Kaybı Açıkladı!

Bitcoin’e Karşı Olan O Şirket Rekor Kaybı Açıkladı!

Kripto Para Haberleri
Mayıs 2, 2020 tarafından koindeks
14
warren-buffet

Dünya’nın en zenginlerinden milyarder yatırımcı Warren Buffet’ın Berkshire Hathaway yatırım holdingi 50 milyar dolarlara varan rekor kaybı açıkladı.

Bilindiği üzere Bitcoin’e ciddi bir şekilde karşı olan Warren Buffet’ın yatırım holdingi koronavirüs etkisiyle büyük bir darbe aldığı öne çıktı. Yaklaşık 50 milyar dolar.

Yatırım alanında marka olan Warren Buffet, içerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle hisse başı 30.653 dolar kaybetti. Bu da toplamda yaklaşık 50 milyar dolar yapıyor.

Fakat buna rağmen şirketin faaliyet karı faiz ve vergileri işin içine katmadığımızda yüzde 6 artışla 5.87 milyar dolara yükseldi. Biliyoruz ki Warren Buffet, işletme karını net kazançlardan daha iyi görmekte.

Koronavirus Borsaları Vurdu

Koronavirüs, borsaları büyük vurdu. Tüm dünya ülkelerinde neredeyse tüm hisse senetlerinde büyük düşüşler izledik. Değerlendirme yapmak gerekirse, virüs başlangıcında Bitcoin, altın ve borsalar çok sert satış yaptı. Bitcoin ve altının şu anki değerini incelediğimizde geldikleri noktaya geri döndüklerini hatta dahada çok arttığını ve iyi kazandırdığını görüyoruz. Fakat borsalar zaman zaman pozitif olarak kapatsa da hala hisseler çok düşükte. Ne zaman toparlanacağı, daha mı kötü olacağı ise bir muamma.

Hepinize sağlıklı günler, yatırımlarınızda bol şanslar dileriz!

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X