Bitkraft VC, Blockchain Oyunları İçin 75 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Bitkraft VC, Blockchain Oyunları İçin 75 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Kripto Para Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
44
bitkraft-vc-blockchain

E-spor yatırım platformu Bitkraft VC, blockchain oyunlarına ve dijital eğlenceye yatırım yapmak için 75 milyon dolarlık bir jeton fonu kurdu.

Fon, herhangi bir iş geliştirme aşamasında şirketlere ve yeni kurulan şirketlere para koyacağı anlamına gelen “aşamalı agnostik” adında bir strateji kullanıyor. Öz sermaye yatırımının yanı sıra, fon ayrıca kripto para birimlerine ve NFT ‘lere yatırım yapacak.

Bitkraft Haziran 2021 yılında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna  yatırım fırsatları sağlamak amacıyla, yatırım danışmanı kaydı yaptırmıştı. Yeni token fonu, kripto araştırma firması Delphi Digital’in yatırım kolunda kurucu ortak olan Piers Kicks tarafından yönetiliyor  . Kicks , şirketin kripto ve NFT’lerdeki yatırım çabalarına liderlik etmek için bu yılın başlarında Bitkraft’a katıldı. Bitkraft, fonun Yield Guild Games (YGG), Immutable, Alethea AI ve Horizon Games gibi projeler de dahil olmak üzere altı oyuna zaten yatırım yaptığını belirtti.

Bitkraft Ventures’ın kurucu genel ortağı Jens Hilgers’e göre, fon 2022’nin sonuna kadar yaklaşık 25 şirkete daha yatırım yapmak istiyor. Firmasının sermayesi 1 Ekim 2021 itibariyle yönetimi altında 540 milyon dolardan fazla  olduğu görülüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X