Bitpay Nedir?

Bitpay Nedir?

Bitcoin Haberleri Sözlük
Nisan 14, 2020 tarafından koindeks
42
bitpay-nedir

Hiçbir kuruma veya kişiye bağlılığı olmayan bitcoin son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşmaya başladı. Sanal paraların harcanmasında ve transferindeki kolaylıklar kişilerin bu yönteme doğru kaymasında oldukça önem sahibi oldum. Bu sayede yaygınlaşan bitcoinin saklanabilmesi ve kişiler tarafından el altında tutulabilmesi için sanal bir cüzdan ve sanal bir kart olan bitpay oldukça önemli bir hale geldi.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin kim tarafından oluşturulduğu belli olmayan, herhangi bir kişiye kuruma veya kuruluşa bağlılığı olmayan bir sanal paradır. Bitcoinin değeri herhangi biri tarafından belirlenmez. Bitcoinin değerini belirleyen tek şey arz talep ilişkisidir. Bitcoine insanlar arasında ne kadar çok yatırım yapılırsa değeri o kadar artar. Bitcoin gerçek paraya çevrilebileceği gibi, bitpay sayesinde direkt olarak harcanabilir. Ayrıca bitcoin çok yüksek meblağların düşük bir ücret karşılığında tüm dünyada herhangi bir yere transferini oldukça kolay bir şekilde sağlar. Bu özellik bitcoinin en büyük yararlarındandır.

Bitpay Ödeme Yöntemi

Bitcoinin bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar bitcoini harcamak için bitpayi geliştirdi. Bitpay bitcoinlerinizi toplayabileceğiniz, fatura, e-ticaret gibi tüm harcamalarınızı bitcoinlerinizle yapmanızı sağlayan bir ödeme yöntemidir. Bitpay için isterseniz bir kart çıkartabilir ve tıpi diğer kartlarınızı kullandığınız gibi kullanabilirsiniz. Bitpay esasen sanal bir kart olmakla birlikte, bitpayle atmlerden para çekmeniz de mümkündür.

Fakat bitpay atmlerde yaptığınız işlemler için sizden bir miktar ücret keser. Aynı zamanda kartı edinmeniz için de belli bir ücret ödemeniz gerekir. Bitpayde şimdilik desteklenen tek kripto para birimi bitcoindir.

Bitpayin bazı dezavantajları da vardır. Bunlardan en önemlisi gizlilik sorunudur. Aynı zamanda güvenlik önlemi olarak şirket kişinin birçok özel bilgilerini ister. Bunlar sosyal güvenlik numaranız ve adresiniz gibi bilgilerdir. Fakat bu bilgilerin tam gizliliği konusu bir muammadır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X