Blockchain.com Borsası Bitcoin Marj Ticaretini Başlattı

Blockchain.com Borsası Bitcoin Marj Ticaretini Başlattı

Kripto Para Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Merteren Alkis
59
blockchain.com-bitcoin-marj-ticareti-baslatti

Bitcoin (BTC) cüzdan ve ticaret platformu Blockchain.com, marj ticareti hizmetlerinin tanıtımını duyurdu.

Salı günü yayınlanan bir blog gönderisinde Blockchain.com, Bitcoin marj ticaretinin 2019’da değişim hizmetini başlatmasından bu yana kullanıcılardan düzenli bir talep olduğunu belirtti.

Duyuruya göre platform, 5 kata kadar kaldıraçla Bitcoin-Amerika Birleşik Devletleri doları (BTC/USD) çifti için marj ticareti başlatacak.

Borsanın Bitcoin marj ticareti hizmeti, İtalya, Fransa, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri için önemli istisnalar dışında yaklaşık 150 ülkedeki kullanıcılara sunulacak. Diğer muaf tutulan yargı bölgeleri arasında Japonya, Almanya, Avusturya, Birleşik Krallık ve Hollanda bulunmaktadır.

Salı günkü duyuruya göre, yalnızca tam kimlik doğrulaması olan altın onaylı kullanıcılar marj ticareti özelliğine erişebilecek.

Maliyet açısından, duyuru, dört saat başına %0.02’ye eşdeğer olan açık marj alım satım pozisyonlarında günlük alım satım ücretlerinde %0.12’yi belirtti.

Marj ticaretinin başlatılması, ürün kataloğunu kripto para birimi ticaret hizmetlerini içerecek şekilde genişletmesinden bu yana Blockchain.com için en son yapılan önemli gelişmedir.

Ağustos ayında, platform  kripto işlemlerinde 1 trilyon doları aştı ve 2023 yılına kadar ilk halka arzı (IPO) düşündüğünü açıkladı.

Blockchain.com’un halka arz planları, Coinbase’in ayak izlerini takip ederek, halka açık listelemeler peşinde koşan borsaların ve diğer kripto şirketlerinin yükselen trendinin bir parçası. Kraken ve Circle gibi kripto para borsaları da halka arz yapmayı düşünüyor.

Cüzdan ve değişim platformu aynı zamanda yılın başlarında birden fazla bağış toplama turu gerçekleştirdi ve Mart ayı itibariyle 5,2 milyar dolarlık bir fon topladı. Blockchain.com kurumsal işlerini geliştirmek için toplanan fonu kullandığını  bildirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X