Brezilya, Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sıkılaştırıyor

Brezilya, Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sıkılaştırıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Merteren Alkis
25
brazilya-kripto-para-yasasi

Brezilya, Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sıkılaştırıyor

Brezilya milletvekilleri, kripto para ile kara para aklama için bir dizi yeni cezayı onaylayarak kripto para birimi ile ilgili suçlar için daha katı düzenlemeler sağlamak için çalışıyorlar. Brezilya Temsilciler Meclisi Özel Komitesi, 29 Eylül’deki resmi duyuruya göre, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri kullanan mali suçlar için cezaları önemli ölçüde sıkılaştıran bir yasa tasarısını onayladı.

Tasarıda ayrıca, para cezasına ek olarak, asgari hapis cezasının üç yıldan dört yıla çıkarılması ve azami hapis cezasının 10 yıldan 16 yıl sekiz aya çıkarılması da öneriliyor. Federal milletvekili Aureo Ribeiro, yeni yasa tasarısının devletin Brezilyalıları kripto dolandırıcılık planlarından korumasına yardımcı olacağını vurguladı ve Rio de Janeiro’da 300.000’den fazla kişinin “kripto para finansal piramit planlarından” etkilendiğini kaydetti.

Brezilya, son zamanlarda kripto para geliştirme ve benimseme belirtileri gördü. Ribeiro, alım satım, saklama, fiat borsaları ve ödemeler gibi daha geniş kripto para birimi işlemlerini düzenleyen tasarının diğer yönleri konusunda iyimserdi. Ribeiro , tasarı yasalaştıktan sonra Bitcoin’in Brezilya’da ödeme olarak kabul edileceğini söyledi .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X