Brezilyalı Bir Bebek, Bitcoin Holding Yaparak %6500 Kâr Etti

Brezilyalı Bir Bebek, Bitcoin Holding Yaparak %6500 Kâr Etti

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Merteren Alkis
62
brezilyali-bebek-bitcoin

4 yaşındaki bir kızın, doğduğu gün aldığı bir Bitcoin ( BTC ) hediyesinden %6,500’ün üzerinde kar elde ettiği bildirildi .

Brezilyalı kripto borsası Foxbit’in kurucusu João Canhada, yeni doğan kızına yaklaşık 915,80 dolar değerinde 1 BTC hediye etti . Etkinlikle ilgili detayları paylaşan Canhada, şunları söyledi:

2017’de kızım doğar doğmaz onun için sadece bir hediye olarak değil, bu yeni ekonomiye yatırım yapmanın bir yolu olarak 1 Bitcoin aldım. O sırada BTC, 5.000 Brezilya Reali’ne mal oldu.

Dört yıl sonra, bir BTC yatırımı, Bitcoin fiyatı 60.000 dolara geri döndüğü için çocuk için %6,500’ün üzerinde kar getirdi. 2017 yılı, yatırımcıların Bitcoin’i 1000 doların altında satın almaları için son şanstı, bu, Canhada’nın o zamanlar farkında olmadığı bir gerçekti.

Daha geçen ay, Londra’dan 12 yaşındaki bir çocuğun okul tatillerinde bir dizi değiştirilemez token (NFT) satarak yaklaşık 400.000 dolar kazandığını açıkladı. Londra merkezli Benyamin Ahmed, daha sonra NFT biçiminde satılan balina emojilerinin dijital resimlerinden oluşan bir koleksiyon olan Weird Whales’i oluşturup tokenleştirdi.

Ahmed, yaş kısıtlaması nedeniyle banka hesabı açmaya uygun bulunmazken babası, NFT satışlarından elde edilen  edilen kazançların Ethereum’a ( ETH ) dönüştürüldüğünü açıkladı .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X