Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, ETH, LINK, LEO, XEM

Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, ETH, LINK, LEO, XEM

Bitcoin Haberleri
Kasım 9, 2020 tarafından koindeks
12
bitcoin

Bu hafta Bitcoin ( BTC ) fiyatı neredeyse çok yılın en yüksek seviyesi olan 16.000 $ ‘a ulaştı ve efsanevi yatırımcı Bill Miller CNBC’ye, arz ve talep yasasının BTC’yi desteklediğini söyledi. Arz yılda yaklaşık% 2,5 artarken, “talep bundan daha hızlı büyüyor.” Miller, her büyük bankanın, yüksek net değerli firmaların ve yatırım bankalarının “sonunda Bitcoin’de bir miktar risk almasını” bekliyor.

Bitcoin’in oynaklığı yüksek kalsa da Miller, yatırımcıların Bitcoin’in kalıcı gücüne odaklanmasını bekliyor çünkü sıfıra gitme riski eskisinden çok daha düşük.

284 milyar doları aşan mevcut piyasa değerinde Bitcoin , halka açık ABD şirketleriyle karşılaştırıldığında 18. sırada yer alacak . Piyasa değeri açısından sadece Mastercard, JPMorgan Chase ve Visa Bitcoin’in önündedir.

Günlük kripto piyasa verileri görünümü. Kaynak: Coin360

Ancak, çok sayıda medya kuruluşunun Joe Biden’ı 2020 Başkanlık seçimlerinin galibi olarak ilan etmesinden sonra , uzun süredir tartışmalı bir oy pusulası sayma sürecinin belirsizliği sona erdi. Artık piyasa katılımcıları, kripto varlıklarını agresif bir şekilde satın almadan veya satmadan önce seçilen Başkan’ın ilk birkaç kararına odaklanabilir.

Yükseliş duygusu devam ederse, bu ilk beş kripto para birimi kısa vadede daha iyi performans gösterebilir. Her birindeki kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için çizelgeleri analiz edelim.

BTC / USD

Bitcoin ( BTC ) şu anda güçlü bir yükseliş trendi içinde bir düzeltme aşamasında. Duyarlılık olumlu olduğunda, tüccarlar, düşük riskli bir giriş noktası sunduğu için güçlü destek seviyelerine yönelik düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görürler.

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

7 Kasım’daki düzeltme, göreceli güç endeksini aşırı alım seviyelerinden aşağı çekti ve zayıf ellerin titremesine işaret etti. Bununla birlikte, yukarı eğimli hareketli ortalamalar, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

BTC / USD çifti son birkaç gün içinde keskin bir şekilde yükseldiğinden, birkaç gün için menzile bağlı bir eyleme girerek kazançları pekiştirebilir. Böyle bir hareket, çiftin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yapılan saldırı için gerekli olan güçlü bir temel oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, paritenin önümüzdeki birkaç gün için 14.000 ila 16.000 $ arasında kalma olasılığı yüksektir.

16.000 $ ‘ın üzerindeki bir kırılma, bir sonraki 17.200 $’ da durması ile yükseliş trendini devam ettirebilirken, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (13.793 $) altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

BTC / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

15.956,26 $ ‘dan düzeltme, 4 saatlik grafikte 50 basit hareketli ortalamanın hemen üzerinde destek aldı. Boğalar şu anda yukarı hareketi sürdürmeye çalışıyorlar ancak düşüş trendi çizgisinde bir duvara çarptılar.

Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayılar fiyatı tekrar 14.000 $ ‘ın altına çekmeye çalışacak. Ancak, boğaların devreye girmesi ve bu düşüşü satın alması muhtemeldir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, 15.956.26 $ ‘lık bir yeniden test mümkündür. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

ETH / USD

Ether ( ETH ) şu anda yükselen bir takoz modelinde işlem görüyor. Boğalar 7 Kasım’da fiyatı takozun üzerine çıkarmaya çalıştılar ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

ETH / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, olumlu olan şey, boğaların çok fazla yerden vazgeçmemesi ve şu anda yukarı hareketi sürdürmeye çalışıyor olmasıdır. Yükselen 20 günlük EMA (405 $) ve 66’nın üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyatı kamanın direnç çizgisinin üzerine itip kapatabilirlerse, bu düşüş formasyonunu geçersiz kılacaktır.

Satıcılar ralliyi 488.134 $ ‘dan durdurmaya çalışabilir, ancak boğalar ETH / USD çiftini bu direncin üzerine çıkarabilirse, kartlarda 520 $’ a ve ardından 550 $ ‘a ralli olacaktır.

Bu varsayımın aksine parite takozun direnç çizgisinden aşağı inerse, ayılar fiyatı takozun destek hattına geri çekmeye çalışacaktır. Kamanın altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

ETH / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, boğaların olumlu bir işaret olan 20-EMA’yı savunduğunu gösteriyor. Bu, hissiyatın yükselişte olduğunu ve alıcıların güçlü destek seviyelerine doğru düşüşlerde biriktiğini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 455 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, parite 468 $’ ın üzerine çıkarak yukarı hareketi sürdürmeye çalışacaktır.

Parite mevcut seviyelerden düşerse veya genel dirençten düşerse ve 424 $ ‘ın altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket fiyatı 395 $ ‘a düşürebilir.

LINK / USD

Chainlink ( LINK ), bir kopmada tamamlanacak ve 13.28 $ ‘da genel direncin üzerinde kapanacak bir ters baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu yükseliş kurulumunun 19,2731 dolarlık bir hedef hedefi var.

LINK / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (11.36 $) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye yükseldi, bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, yükseliş eğilimi devam edebilir.

LINK / USD çifti mevcut seviyelerden düşerse veya genel dirençten düşerse ve 9.7665 $ ‘ın altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, ayılara avantaj sağlayabilir.

LINK / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 13,28 doların üzerine çıkardı, ancak bir kırılmayı sürdüremediler, bu da ayıların bu seviyeyi savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların 20-EMA’ya düşüşü satın almasıdır. Bu, hissiyatın düşüşleri satın almak olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 13,28 doların üzerine çıkarabilirse, yukarı hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Fiyat genel dirençten düşerse, birkaç günlük menzile bağlı eylem mümkündür. 20-EMA’nın altında bir kırılma, yukarı yönlü momentumun zayıfladığının ilk işareti olacak.

LEO / USD

Unus Sed Leo ( LEO ), geçtiğimiz haftalarda tekrar tekrar 1.29 $ seviyelerinden aşağı inmişti. Bu, fiyat bu dirence ulaştığında ayıların agresif bir şekilde sattığını gösterir.

LEO / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar şu anda fiyatı direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, LEO / USD çifti, onu 1.35 $ ‘a ve ardından 1.46 $’ a taşıyabilen yukarı hareketin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ancak parite 1,29 doların üzerinde kalamazsa, ayılar fiyatı 1,23 doların altına çekmeye çalışacak. Böyle bir hareket, kapıları 1.16 dolara düşmeye açabilir.

LEO / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 20-EMA’ya sürüklediğini gösteriyor. Parite bu destekten geri dönerse, düşüşlerde alım gösterecektir. Fiyat 1,29 doların üzerinde kalırsa, yukarı yönlü ilk hedef 1,35 dolardır.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, 50-SMA’ya bir düşüş mümkündür. Bu destek de devreye girerse, fiyat düşüşünü 1,23 dolara çıkarabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X