Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bitcoin Haberleri Sözlük
Nisan 13, 2020 tarafından koindeks
15
bulut-madenciligi-nedir

Bulut madenciliği günümüzde kripto paralarla ilgilenen kişiler tarafından oldukça merak edilen işlemler arasındadır. Sanal paralara olan merak, işlem gücü, karlılık oranı kullanıcıların ilgisini çekmekte ve kazanmak adına farklı yöntemleri araştırmaktadırlar. Pekâlâ bulut madenciliği nedir? nasıl yapılır?

Bulut Madenciliği Ne Demek?

Uzaktan erişim ile kripto paralardan pay almak adına yapılan madencilik işlemidir. Kripto paralarda genellikle işlemler yapmak için bilgi sahibi olmak gerekir. Bulut madenciliğinde ise kullanıcı bilgisi olmasa dahi yatırım yapabilir. Cloud mining adı verilen bu işlem uzaktan bağlantılı veri merkezinin kullanılmasıyla yapılan bitcoin ve diğer kripto paraların madencilikle ilgili sürecidir.

Cloud Mining Neden Tercih Edilir?

Bitcoin ya da diğer kripto paralara ilgi duyan ve daha fazla kazanmak isteyenler tarafından oldukça fazla kullanılan bu madencilik yöntemi, yapılan yatırım ile pay alma ve fazla efor sarf etmeden birçok kazanma olanağı sunar.

Bu yöntemler;

  • Masaüstü bilgisayarlar tarafından kullanılan fakat her masa üstü bilgisayarların clouding mining için uygun olmadığı bir sistemdir.
  • Özel yazılımlar gerektirir ve kaliteli ekran kartları ile çalışma yapılabilir.
  • Bulut madenciliği CPU yani bilgisayardaki işlemlerin yapıldığı ana işlemcidir.
  • GPU ise ekran kartına yönelik işlemlerin yapıldığı bir işlemcidir.

Bu yöntemler kullanılarak ve indirdiğiniz programlar vasıtası ile bitcoin çıkarabilirsiniz. Bu yöntem çok fazla kazanmak isteyenleri tatmin etmez. Karlı bir clouding mining için asic miner cihazları gereklidir. Bu cihazlar ile daha fazla kazanabilirsiniz.

Asic Miner ile Clouding Mining İşlemi

Masaüstü bilgisayarlardan daha maliyetli olan asic miner cihazları elektrik tüketir. Cihazdaki Mhs adı verilen güç ile orantılı olarak gelir elde edilmesi mümkündür. Kripto para madenciliğinde daha yüksek elektrik maliyeti ve az karlılık sonucu gerekli veri alınamamıştır. Clouding mining ile para yatırarak pay üzerinden kar alırsınız.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X