Büyük Fast Food Zincirleri NFT Sektörüne Adım Atıyor

Büyük Fast Food Zincirleri NFT Sektörüne Adım Atıyor

Ripple Haberleri
Ekim 23, 2021 tarafından Merteren Alkis
66
fast-food-nft

Geçtiğimiz ay, kripto sanatçıları, oyun tutkunları, müzisyenler, ünlüler ve şimdi ise fast food zincirleri NFT kendi NFT koleksiyonlarını çıkartarak NFT sektörüne adım atıyor.

McDonald’s, Burger King ve Taco Bell gibi fast food devleri, oyunlaştırılmış tanıtım ve ürün ve hizmetlerinin dağıtımını sağlama kapasiteleri nedeniyle NFT sektörüne giriyor.

İşte fast food sektöründe ortaya çıkan NFT’nin benimsenmesine hızlı bir bakış.

Taco Bell

Taco Bell, Meksika tarzı ürünleri sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler bir fast food markasıdır. Mart 2021 pazarlama kampanyasında Taco Bell, fast-food zincirleri arasında koleksiyon jetonları sunan ilk firma olarak  NFT koleksiyonu başlattı .

Taco Bell NFT’leri (Taco Art), bazı alıcıların bir Taco Bell NFT için 10 Ethereum ( ETH ) ödediği, fast-food tekliflerinin sanatsal resimlerini içerir . Restoran zincirinin tweetlerine göre , satıştan elde edilen gelir hayır kurumlarına bağışlandı.

Burger King

Burger King , “Keep It Real Meals” adlı bir pazarlama kampanyası kapsamında bir dizi dijital koleksiyon ürününün piyasaya sürülmesiyle NFT alanına girişini duyurdu .

Her Burger King müşterisi, üç koleksiyonluk oyun parçasından birini almak için yemeğiyle birlikte gelen QR kodunu tarayabilecek. Bir oyuncu üçünü de aldığında, dijital bir koleksiyon, bir yıllık hamburger stoğu veya kampanyanın ünlü sözcülerinden biriyle yapılan bir arama ödülü olabilecek dördüncü bir jeton alacak.

McDonald’s

Çin’in kripto ile ilgili hemen hemen her şeyi yasaklamasına rağmen, McDonald’s Çin şubesi , franchise’ın 31. yıl dönümü çekilişinin bir parçası olarak çalışanlarına ve müşterilerine 188 NFT seti yayınlayacak .

NFT’ler, McDonald’s China’nın yeni ofis merkezinin “Big Mac Rubik’s Cube” adlı bir projede üç boyutlu sanatsal tasarımlarından oluşuyor ve dijital varlık yaratma ajansı Cocafe ile ortaklaşa inşa edildi.

Pizza Hut

Yiyebildiğiniz kadar yiyebileceğiniz pizza büfesiyle ünlü bir fast-food zinciri olan Pizza Hut’ın Kanada’daki yan kuruluşu , pizza dilimlerinin dijital NFT görüntüleri olan “1 Byte Favourites” adlı bir NFT projesi yayınladı .

17 Mart tarihli bir duyuruda şirket, iki haftada bir bir dilim pizzanın NFT görüntülerini yayınlayacağını söyledi. Her dilim ve NFT görüntüsü farklı bir tarifle gelecek ve ilgilenen alıcılar Rarible’da NFT’lere erişebilecek.

Pizza Hut Kanada pazarlama şefi Daniel Meymen, NFT kampanyasının “hayranlara sanal olsa bile en sevdikleri Pizza Hut tariflerine erişmeleri için başka bir yol verme fırsatı” olduğunu söyledi.

Fast Food Zincirleri İçin Yeni Pazarlama Ortamı

Çevrimiçi diğer tüm popüler trendler gibi, pazarlamacılar da pastadan bir parça almak ve yeni teknolojiyi kullanarak insanların dikkatini çekmek için NFT çoğunluğuna atladılar.

Fast food markaları ve diğer tüketim malları markaları, kampanyalarının bir parçası olarak ürünlerini NFT rozeti ve diğer dijital tahsil edilebilir jargonla satmanın kazanan bir strateji olduğunu çabucak keşfediyor.

Koleksiyonların sınırlı veya nadir olmadığı durumlarda bile, kitleler NFT’leri fahiş derecede yüksek fiyatlarla satın almaya devam etti. Jüri, bunun marka pazarlamasının geleceği mi yoksa kısa süre sonra yok olacak bir yutturmaca mı olduğu konusunda hala kararsız.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X