Capital Group, Bitcoin’i Son Derece Çekici Buluyor

Capital Group, Bitcoin’i Son Derece Çekici Buluyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Merteren Alkis
64
capital-group-bitcoin

90 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve yönetim altındaki 2,6 trilyon dolarlık varlığa sahip en büyük Amerikan finansal hizmetler şirketlerinden biri olan Capital Group, Bitcoin ‘i son derece çekici bir varlık sınıfı olarak nitelendirdi .

Şirketin temsilcisi ve özkaynak portföy yöneticisi Mark Casey, bir web seminerinde konuşurken, enflasyon ve para politikalarındaki değişiklikler nedeniyle, 150 trilyon dolarlık tahvillerin önümüzdeki on yılda muhtemelen değer kaybedeceğini ve Bitcoin’i yatırımlar için ideal bir varlık haline getireceğini söyledi.

Capital Group yöneticisi olan Casey, Bitcoin ve kripto para birimlerinin genel olarak merkez bankalarından kontrol eksikliği ve sınırlı arz nedeniyle üstün olduğuna inanıyor.

Ayrıca, varlığı enflasyona karşı korunma olarak nitelendiren Bitcoin savunucularının yanında yer aldı. Artan yatırımlarla varlığın değerinin artacağına inanıyor.

Casey’e göre:

“Bu tür bir varlık için muazzam bir çekicilik var. Dünyanın 600 trilyon dolarlık finansal varlığının küçük ama artan bir kısmı Bitcoin’e tahsis edilse bile, bu onun fiyatını artırmaya devam edecek.”

Küresel olarak olası negatif faiz oranlarının, yaklaşık 20 trilyon ABD Doları değerinde tahvili ve nakde bağlı 100 trilyon ABD Doları değerindeki varlığı daha da aşındıracağını da sözlerine ekledi.

Yönetimi altındaki 2,6 trilyon dolarlık varlığa sahip Capital Group, dijital para birimlerini benimseme konusunda diğer ana kurumlara katılıyor. Son zamanlarda Bank of America, bir raporda kripto para birimlerinin görmezden gelinemeyecek kadar büyüdüğünü belirtti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X