Cardano, Altın Destekli Stabilcoin Çıkaracak 

Cardano, Altın Destekli Stabilcoin Çıkaracak 

Kripto Para Haberleri
Eylül 30, 2021 tarafından Merteren Alkis
85
cardano-altin-destekli-stabilcoin-cikaracak

Cardano, Altın Destekli Stabilcoin Çıkaracak  

Merkezi olmayan finans likidite protokolü Meld, İngiliz finans gazetesi City AM tarafından düzenlenen kripto para birimi odaklı bir zirve sırasında Cardano blok zincirinde fiziksel altın destekli bir sabit para çıkarma planını açıkladı. 

Kurucu ortak Ken Olling, akıllı telefonu olan herkesin yapılacak tokenizasyon işlemi ile parlak metali takas edebileceğini iddia ediyor: Altın bir kasada saklanacak, token haline getirilecek ve daha sonra parçalara ayrılacak ve satabilmemiz için bölünecek. 

Meld, Nijerya merkezli telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı şirketi olan Tingo Mobile ile bir ortaklık anlaşmasına vardı. Anlaşma, kredi verme ve stake etme gibi hizmetlerinin yaklaşık sekiz milyon aktif aboneye sunulmasını şart koşuyor ve bu da Cardano’nun en büyük kripto pazarlarından birinde önemli bir hamlesi olacak.

Altın destekli stablecoin’ler  yeni bir kavram değil. Geçen Ocak ayında, önde gelen stabilcoin olan Tether, bir ons altına sabitlenmiş bir token yayınladı. Değeri ise bir İsviçre kasasında saklanan altın külçelerle destekleniyor. Bundan önce Paxos, benzer bir stabilcoini ABD’de piyasaya sürmek için düzenleyici onay almıştı. 

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X