CBDC’ler Hız Kazandı

CBDC’ler Hız Kazandı

Kripto Para Haberleri
Mayıs 22, 2020 tarafından koindeks
22
cbdc

Güney Kore bünyesinde varlığını sürdüren Merkez Bankası, CBDC üzerine yapmış olduğu analizlerin sonuçlarını rapor olarak paylaştı. CBDC, merkez bankası bünyesinde yer alan dijital para birimlerinin kısaltılmış halini temsil etmektedir. İlgili rapora göre CBDC’ler hız kazandı şekilde bir sonuç çıkmaktadır.

Merkez Bankası Rapor Açıklamaları

Güney Kore’deki merkez bankasının raporu birçok ülkenin artık dijital varlıklarını yani dijital paralarını geliştirmek üzere çalışmalar yaptığını ve bu konu ile

porno seyret

ciddi anlamda ilgilendiklerini belirtiyor. Aynı zamanda dijital paralara gösterilen bu ilginin blockchain ile de ilgili olduğunu vurguluyor. Yani CBDC’ler hız kazandı ifadesini söyleyebiliyor olmamız aslında blockchain endüstrisinde var olan gelişmeler ile oldukça yakından ilgilidir.

Blockchain Nedir?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte artık pek çok teknolojik terimler karşımıza çıkıyor. Bu kavramlardan biri de blockchain. Blockchain, hakkında en çok bilinen yanlış ifade onun bir veritabanı olduğu düşünülmesidir. Zira blockchain bir veritabanı değil, şifrelenmiş süreç takibini sağlayan dağıtık bir bilgi kayıt sistemidir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X