Cboe, Kripto Borsası ErisX’i satın aldı

Cboe, Kripto Borsası ErisX’i satın aldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Merteren Alkis
24
cboe-erisx

Cboe Global Markets çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto spot ve türev borsası olan ErisX ‘i satın alacağını duyurdu.

Haber, Cboe’nin kripto alanında geri dönüşünü işaret ediyor. Aralık 2017’de, Cboe, bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ABD’nin düzenlediği ilk borsaydı, ancak Haziran 2019’da platformu kapattı. O sırada Cboe, kripto işine nasıl devam etmeyi planladığı konusundaki yaklaşımını değerlendirdiğini söyledi.

ErisX satın alma haberi, ilk bitcoin vadeli ETF’nin ABD’de ProShares’ten işlem görmeye başlamasından sadece bir gün sonra geldi. ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Arca’daki ilk işlem gününde yaklaşık 1 milyar dolarlık tarihi bir hacim gördü.

Cboe Başkan Yardımcısı ve COO’su Chris Isaacson,

 Gelişmekte olan varlık sınıfını tam olarak benimsemek ve tanımlamaya yardımcı olmak için doğru zaman. ErisX ile Cboe, tek bir adımda dijital varlık noktasına, verilere, türevlere ve takas ekosistemine girebiliyor.

ErisX 2018’de kuruldu ve ABD merkezli bir kripto spot pazarı, vadeli işlem borsası ve takas paltformudur. Vadeli işlem borsası ve takas odası CFTC tarafından düzenlenir ve takas odası FinCEN’e kayıtlıdır ve birçok ABD eyalet ve bölgesinde lisanslıdır.

Cboe Ortaklık Anlaşmaları İmzalıyor

Cboe, kripto işini Cboe Digital olarak işletmeyi planlıyor. Şirket ayrıca ErisX’in devam eden gelişimini planlamak için yüksek profilli firmalarla bir Dijital Danışma Komitesi oluşturacak. Bu firmalar arasında DRW, Fidelity Digital Assets, Galaxy Digital, Interactive Brokers, NYDIG, Paxos ve Robinhood yer alıyor. Bu firmalardan bazıları ayrıca Cboe Digital’de azınlık mülkiyet hisselerini satın almak ve işin büyümesinde ortak olarak hizmet etmek niyetindedir.

Satın alma şartları açıklanmadı, ancak Cboe satın alma fiyatının “finansal açıdan önemli olmadığını” söyledi. Anlaşmayı eldeki nakit ve artan borç kombinasyonu ile finanse etmeyi planlıyor.

Anlaşmanın, düzenleyici onaylara tabi olarak 2022’nin ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X