Charles Hoskinson, Afrika’daki Cardano Turuna Hazırlanıyor

Charles Hoskinson, Afrika’daki Cardano Turuna Hazırlanıyor

Altcoin Haberleri
Ekim 11, 2021 tarafından Merteren Alkis
95
cardano-afrika-turu

Input Output Global CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Wyoming’deki iki haftalık tatilinden döndü ve kripto meraklılarına Cardano ‘nun Afrika turu yakında başlayacağını hatırlattı.

Bugün geri döndüğünü, çalışmaya devam etmeye hazır olduğunu söyleyen bir tweet attı. Topluluğa Cardano Afrika turunun yakında başlamak üzere olduğunu hatırlattı.

Tweet’e göre tur Güney Afrika’da başlayacak ve ardından Mısır’a gidecek. Daha önce U.Today, IOHK’nın ismi belirtilmeyen bir VC fonu ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını bildirdi. Fon, Cardano üzerine inşa etmek isteyen Afrika merkezli blockchain girişimlerine 6 milyon dolar yatırım yapmıştı.

DLT tabanlı yeniliği desteklemek için Cardano Afrika turu

U.Today ile daha önce paylaşılan söz konusu ortaklıkla ilgili basın açıklamasına göre , Cardano ekibi Afrika turuna çıkacak. Amaç, VC fonundan sadece gerekli finansal desteği almakla kalmayacak, aynı zamanda gerekli eğitim ve diğer destekleri de alacak olan start-up’ların seçiminde yer almaktır.

IOG, şu anda ülkenin çeşitli yerlerinde BT eğitimi vermek için çalışıyor. Etiyopya’da büyük bir üssü var. IOG, hükümetiyle ortaklık kurdu ve beş milyon öğretmen ve gelecek vaat eden öğrencilerle birlikte çalışıyor.

Cardano ekibi, Hoskinson ile birlikte, yenilikçi start-up’ların başkanları ve önemli diplomatik figürlerle tanışmak için Afrika’yı dolaşacaklar. Tur, Zanzibar, Güney Afrika, Burundu ve Kenya gibi bölgeleri içeriyor.

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X