Çin’in Bitcoin’den Korkmak İçin İyi Bir Nedeni Var

Çin’in Bitcoin’den Korkmak İçin İyi Bir Nedeni Var

Bitcoin Haberleri
Ekim 15, 2021 tarafından Ömer Dursun
78
cin-bitcoin-korkusu

Çin’in kapsamlı baskısı, kripto para birimi dünyasını sarstı, ancak Çin’in Bitcoin korkusu gözle görülebilir.

Çin, bu yeni finansal ekosistemde önemli bir oyuncu haline geldi ve Pekin’in eylemleri, dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından kripto para birimleri ve kripto varlıkları üzerinde daha geniş bir düzenleyici baskının öncüsü olabilir.

Çin daha önce, şirketlerin hisse senetlerinin ilk halka arzına eşdeğer kripto para birimi olan token tekliflerini yasaklamıştı. Ardından, Çin finans kurumlarının kripto para birimleri ve kripto varlıklarıyla olan ilişkilerini sınırlamak için adımlar attı.

Son hareket çok daha geniş. Tüm yerel kripto para birimi işlemleri artık yasaklanmıştır. Prensip olarak bu tür işlemler hükümetin doğrudan bilgisi olmadan gerçekleştirilebilir. Ancak çok az sayıda Çin vatandaşı veya finans kurumu hükümet ile karşı karşıya gelmek ister.

cin-daha-fazla-kripto-para-karsiti-yasa-hazirliyorÇin’in Bitcoin korkusu

Orijinal kripto para birimi olan Bitcoin, bir zamanlar karanlık ağdaki yasa dışı işlemleri körükledi ve şimdi fidye yazılımı saldırılarının ödemelerini kolaylaştırıyor.

Ancak hanelerin tasarruflarını kripto varlıklarına kanalize etme ve onları spekülatif balonun patlamasına karşı savunmasız bırakma ihtimali hükümetler için endişe verici. Çin hükümeti açıkça bunun herhangi bir parçası olmak istemedi.

Pekin ayrıca yerel ödeme sistemleri üzerindeki kontrolünü etkileyen kripto para birimleri hakkında endişelere sahipti. Bu endişe, yurt içi perakende ödemelere hakim olan ve merkez bankası parasını giderek önemsiz hale getiren Ant Financial ve diğer teknoloji devlerine yönelik baskılarında açıkça görülüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X