Çin Borsası Kripto Paralarını Nasıl Etkiliyor?

Çin Borsası Kripto Paralarını Nasıl Etkiliyor?

Kripto Para Haberleri
Temmuz 7, 2020 tarafından koindeks
11
cin-bitcoin

Kripto para birimleri-Pazartesi günü, Şangay Kompozit Endeksi son beş yılda en önemli günlük artışı yaşadı. 2015’teki son boğa piyasasından bu yana endeks% 5,7’ye yükseldi. Birçok piyasa analisti kripto para piyasasının Çin borsası unsurundaki 2015 sıcak hava balonu ile benzer olduğu konusunda uyarıyor. O zamandan beri, Çin hükümeti perakende yatırımcıları hisse senedi satın almaya teşvik etmektedir.

Çin Senetleri Neden Arttı

Asya borsalarının, özellikle Çin borsalarının iyimser beklentilerini birçok faktör açıklayabilir. Ana neden COVID-19 salgını ve müteakip kazadan gelmiştir. Bu olaylar, turizm, havayolu şirketleri ve büyük sokak perakendecileri gibi şimdiye kadar istikrarlı kabul edilen endüstrilere küresel yatırımcıların güvenini sarstı.

İspanya veya İtalya gibi hizmetleri ve turizm odaklı ekonomileri görüntülendiğinde, üç aylık kilidin ekonomik etkisinin virüsün kendisinden daha kötü olduğu anlaşılmaktadır. Yatırımcılar odağını üretime yönelik ülkelere kaydırıyor gibi görünmektedir.

Ayrıca, salgını en kısa sürede ele alan ülkeler, çöküşün yıkıcı etkilerinden daha çabuk iyileşecektir. 2020’de yapılan küresel bir sıfırlamanın ardından bu ülkeler daha iyi bir konumda olacaklar. Bu fikrin en belirgin tezahürü ABD’de Temmuz ayında günlük vaka sayısı arttıkça, virüs hala çok popüler olması gösteriyor.

Dünyanın Yeni Para Kaynağı Çin

Çin hükümeti tarafından açıklanan hedeflerden biri de finans sektörünün boyutunu genişletmektir. Daha iddialı olan, Şangay’ı Asya ticaretinin merkezi yapmaktır. Ancak, nihai hedef 2040-2050 arasında New York’u geçmektir. Amaca ulaşmak için hala uzun bir yol var, ancak Çinli düzenleyiciler yavaş hareket etmeye başlamışlardır.

İlk adım, düşük büyüme ortamında önemli getiriler elde etmek isteyen küresel bir yatırımcı grubuna borsa açmaktır. Son zamanlarda, Pekin’in düzenleyicileri marj finansmanıyla ilgili düzenlemeleri hafifleterek yatırımcıların ödünç alınan fonları aramasına izin vermişlerdir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X