Çin CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView’i Engelledi!

Çin CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView’i Engelledi!

Kripto Para Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
72
cin-coinmarketcap-coingecko-engelledi

Çin CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView’i Engelledi! 

Çin, internet güvenlik duvarı üzerinden CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView’e erişimi engelledi.  

Hükümet, CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView dahil olmak üzere kripto paralar ilgili web sitelerine erişimi engelledi. Çin’in internet güvenlik duvarının web sitelerini engelleyip engellemediğini kontrol eden birkaç araç, bu sitelerin hepsinin %100 engellendiğini gösteriyor. 

cin-coinmarketcap-coingecko-engelledi

Blocky-GreatFire

Ülkenin merkez bankası, kripto ticaretinin ekonomik ve finansal düzeni bozduğunu söyleyerek geçen hafta yasağı yayınladı. Çin birçok kez benzer yasaklar yayınladı ve piyasalardaki pek çok kişi bu karardan etkilendi. Bazı analistler, bu hareketin şu anda ülke dışına para akışını önlemenin bir yolu olabileceğini söyledi. 

 Bazı vatandaşlar, Çin’in sansürü arttıkça yıllardır geçerli olan  (VPN’ler) aracılığıyla engellenen sitelere erişmeye devam ediyor. Kripto para birimi ile ilgili olan WeChat gruplarını kapatılmaya başlandı. 

Çin, kripto piyasası faaliyetlerini engellemeye kararlı 

Gelişmeler, Çin’in kripto para birimiyle ilgili herhangi bir faaliyet istemediğini açıkça ortaya koyuyor. Ülkeye dayalı birden fazla şirket ve projeyi nasıl kökünden sökmeyi planladığı hala görülüyor. Çin halkı, çok erken zamanlardan beri kripto faaliyeti için bir yuva olmuştur. 

Yasağa rağmen, özellikle DeFi tokenlerinin güçlü bir şekilde toplanmasıyla piyasa oldukça iyi bir performans sergiledi . Bazıları Çin’in yasağını piyasanın son düşüşüne bağladı. 

Kripto borsaları da daha sıkı incelemenin ardından bölgedeki operasyonları kapatmaya karar verdi. Huobi, Pekin’deki varlığını kapattı ve en iyi madencilik donanımı üreticisi olan Bitmain, bitcoin madencilik teçhizatlarının satışını durdurdu .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X