Çin Kripto Yatırımcıları Yasakları Aşmaya Çalışıyor

Çin Kripto Yatırımcıları Yasakları Aşmaya Çalışıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Merteren Alkis
60
binance-cin-yasaklama

Çin, kripto para birimi faaliyetlerini tüm gücüyle bastırıyor olabilir, ancak sahadaki bazı kripto kullanıcıları, kripto yatırımlarına her zamanki gibi devam etmek için yaratıcı kılıflar ve yeni yollar buluyor.

Kripto borsaları, Çin vatandaşlarının üyeliklerini durdurma ve mevcut kullanıcıları aşamalı olarak kaldırma planlarını açıklarken, Çinli birçok yatırımcı, müşterinizi tanıyın (KYC) kontrollerini atlamak için denizaşırı şirketleri kullanıyor. Beijing Business Today yerel medyasının bildirdiğine göre, kullanıcılar, şirketler olarak kripto ticareti yapacaklar.

Bu olay ise aracılar için iş fırsatlarının ortaya çıktığını gördü. Çin’in Alibaba’ya ait en büyük e-ticaret pazarı olan Taobao’daki birçok satıcı, bu anakara yatırımcılarına aracılık hizmetleri sağlama şansını yakalıyor.

Bir aracı yaptığı açıklamada, müşterilerinin denizaşırı bir şirket kaydı yoluyla başarılı bir şekilde kripto yatırımları yapmalarını sağladığını söyledi. Satıcı, kripto yatırımcılarının İngiliz Virgin Adaları (BVI), Marshall Adaları ve Birleşik Krallık’taki şirketleri 1.800 yuan (280 ABD Doları) ile 7.880 yuan (1.230 ABD Doları) arasında değişen ücretlerle kaydetmelerine yardımcı olabileceğini söyledi. Satıcıya göre, BVI ve Birleşik Krallık’taki kayıtlar için kayıt işleminin tamamlanması yalnızca beş ila yedi iş günü sürerken, Marshall Adaları’ndaki kayıtlar için sekiz ila 10 iş günü sürüyor.

OKEx kripto borsası direktörü Lennix Lai, yaptığı bir açıklamada,

Kullanıcıların uyumlu olduğundan emin olmak için sıkı KYC süreçleri oluşturduk ve Hizmet Şartlarımızın koşullarını karşılamayanlara hizmeti reddetmeye devam edeceğiz.

Özellikle, Çinli yetkililer, denizaşırı kripto borsalarının anakaradaki Çinli kullanıcılara hizmet sağlamasının yasa dışı olduğunu söyledi.

Kripto Para Şirketleri Çinden Ayrılıyor

Son yasağın ardından, birçok platform politikalarını hızlı bir şekilde değiştirmeye başladı. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance , geçen hafta C2C platformundaki yuan alım satım özelliğini 31 Aralık’ta “yerel yönetimin düzenleyici gereksinimlerini karşılamak” amacıyla kapatacağını duyurdu. Bir başka büyük borsa olan Huobi, Çinli kullanıcıların bloke edileceğini açıklamıştı.

Çin’in geçen ayki yoğun bir baskı haberi ile birlikte 30’dan fazla kripto ile ilgili şirket Çinden ayrılmaya karar verdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X