Çin’in Kriptoyu Yasaklama Sebebi Belli Oldu

Çin’in Kriptoyu Yasaklama Sebebi Belli Oldu

Kripto Para Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Ömer Dursun
168
cin-kriptoyu-yasaklama-sebebi

Çin hükümeti kriptoyu yasa dışı ilan etti, peki ya Çin’in kriptoyu yasaklama sebebi neydi?

Eylül ayında Çin’in ÇKP’nin (Çin Komünist Partisi) merkezi olarak planlanmış hükümeti, vatandaşların Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerine sahip olmasını, ticaretini, depolamasını veya madenciliğini yasakladı.

Kriptolara sahip olmak, üzerinde spekülasyon yapmak, ticaret yapmak veya madencilik yapmakla ilgilenen herkes için, Çin ekonomisinin büyüklüğü, sert kararın beklenmedik birkaç sonucu olduğu anlamına geliyordu. Özgür ülkelerde yaşayan ve çalışan insanlar için ÇKP’nin özgürlüğü boğucu kararının sonuçları nelerdir?

ted-cruz-bitcoin-madenciligi-dogalgazÇin’in kriptoyu yasaklama sebebi ne?

Her fırsatta risk vardır ve kripto sektörü de bir istisna değildir. Tabii ki hem ETH hem de BTC, özellikle kripto para birimi kadar yeni ve öngörülemeyen bir varlık sınıfında her an dalgalanma yaşayabilir. Herhangi bir altcoin satın almayla ilgili finansal risklerin kısa bir listesi aşağıdakileri içerir:

  • Fiyat oynaklığı, özellikle daha küçük, daha yeni tokenler için
  • Bazı ticaret platformları olması gerektiği kadar güvenli değildir
  • Varlıkları çevrim içi cüzdanlarda tutmak, yatırımcıları el koyma veya bilgisayar korsanlığı riskine maruz bırakır
  • Altcoinler resmi kurumlar tarafından düzenlenmemiştir

Yatırımcıların, ekonomik belirsizlik zamanlarında kripto para birimi alanındaki Bitcoin, Ethereum ve diğer oyuncuları güvenli liman varlıkları olarak görmeye devam edip etmeyeceği belirsiz. Şimdiye kadar altcoinler COVID-19 pandemisinin ilk günlerinden bu yana takdire şayan bir şekilde ayakta kaldı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X