Çin’in Kripto Paralar Üzerindeki Etkisi Azalıyor Mu?

Çin’in Kripto Paralar Üzerindeki Etkisi Azalıyor Mu?

Bitcoin Haberleri
Eylül 27, 2021 tarafından Merteren Alkis
15
cin-etkisi-azaliyor-mu

Çin’in Kripto Paralar Üzerindeki Etkisi Azalıyor Mu?

Kripto paralar haftaya yükseliş ile başladı. Çin’in Cuma günü kripto para ticareti ve madenciliğini yasakladığını açıklaması ve dünkü Çin kripto para borsalarından olan Huobi Global’in Çin vatandaşı olan yeni kullanıcılar için hesap kaydını durduracağı ve mevcut Çin vatandaşı olan kullanıcıların hesaplarını kapatacağı haberlerinin ardından kripto paralarda hızlı bir çöküş yaşandı.  

Bitcoin, Çin’in açıklamalarının ardından Cuma günü 40,836 ABD Dolarına düştü ancak o zamandan beri %8 oranında toparlanarak 43.500 seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum da Cuma günü 3.100 ABD Dolarından 2.747 ABD Dolarına düştü. Ancak şu anda 3.100 ABD Dolarının üzerinde işlem görüyor. 

CoinMarketCap’e göre, Çin’in son yasaklama haberleriyle, toplam kripto para piyasasında 24 Eylül’de yaklaşık 1,99 trilyon ABD dolardan 26 Eylül’de 1,86 ABD dolarına kadar bir düşüş izledi. Yaşanan toparlanma  ile bu sayı 1,96 trilyon ABD dolarına kadar yükseldi . 

 

Olumlu Haberler Çin Etkisini Azalttı!

Justin d’Anethan, hafta sonunda gelen  olumlu haberlerin – haftanın başlarında Çin’in Evergrande Grubu’nun potansiyel bir borç uçurumundan düşmekten geri adım attığına dair piyasayı rahatlatan haberlerin üzerine geldi- aynı zamanda düşüş psikolojisini de engellediğini söyledi. Örneğin, El Salvador Pazar günü başkan Nayib Bukele tweetinde 2100000 Salvadorlunun aktif Bitcoin Chivo cüzdan kullanıyor piyasada olumlu bir etki bıraktı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda “Korku” seviyesinde olmasına rağmen kripto piyasası uzmanları Forkast’a göre , Çin’in en son yasağına rağmen kripto para birimlerinde uzun vadeli yükselişlerin devam edeceğini söyledi. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X