Çinli Yatırımcılar Alternatif Ararken Merkeziyetsiz Borsa Tokenleri Patladı! 

Çinli Yatırımcılar Alternatif Ararken Merkeziyetsiz Borsa Tokenleri Patladı! 

Kripto Para Haberleri
Eylül 27, 2021 tarafından Merteren Alkis
36
cinli-yatirimcilar-alternatif-ararken-merkeziyetsiz-borsa-tokenlari-patladi

Çinli Yatırımcılar Alternatif Ararken Merkeziyetsiz Borsa Tokenleri Patladı! 

Birçok DEX tokeninin, ticaret hacimleri son 24 saat içinde büyük merkezi borsalarınkini aşan şekilde yükseldi.  

CoinMarketCap’dan alınan verilere göre, merkeziyetsiz borsa (DEX) dYdX’in yönetim tokeni DYDX‘in fiyatı gün içinde %35.9 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22.17 $’ a ulaştı. Merkezi olmayan borsaların işlem hacimleri, Amerika’nın en büyük merkezi borsası Coinbase’yi bile geride bıraktı. 

Merkezi borsalardan farklı olarak, DEX’ler önceden belirlenmiş koşullarda otomatik olarak çalışan kod parçaları olan akıllı sözleşmelere dayanır. Bunu yaparken, DEX’ler insanların aracı olmadan kripto para ticareti yapmalarına olanak sağlar. 

dYdX’in kurucusu ve Coinbase’in eski çalışanı Antonio Juliano, Pazar günü attığı bir tweet’te, “son büyüme karşısında şaşkına döndüğünü” açıkladı ve dYdX’in Coinbase’den ilk defa daha iyi performans gösterdiğini belirtti. 

Çinli Yatırımcılar Merkeziyetsiz Borsalara Akın Etti! 

DEX tokenlerinin son fiyat hareketi, ülkenin hükümeti geçen hafta kripto endüstrisi üzerindeki baskısını   yoğunlaştırdığı için Çin’deki son gelişmelerle kısmen açıklanabilir. Juliano’nun tweet’ini takip eden saatlerde, dYdX’teki işlem hacimleri sadece artarak türevlerde 6,3 milyar doları ve spot piyasalarda ise 3 milyar doları aştı. Coinbase’de son 24 saatteki işlem hacimleri, yazının yazıldığı sırada 3 milyar dolardı. 

Diğer önemli DEX belirteçleri olanUniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) sırasıyla %36 ve % 29 oranında yükseliş sağladı.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X