Çinli Yatırımcılar Kriptonun Vahşi Batısına Akın Ediyor

Çinli Yatırımcılar Kriptonun Vahşi Batısına Akın Ediyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Ömer Dursun
40
cinli-yatirimcilar-kripto

Çinli yatırımcılar kriptoyu bıraktı, DeFi’a yöneldi. Pekin kripto para birimine yatırım yapmayı yasakladıktan sonra Çin’de merkezi olmayan finans yükselişe geçti.

Çin’in kripto para birimlerine karşı kampanyası, yetkililerin Mayıs ayında Bitcoin madenciliği operasyonlarını kapatmasına yol açtı. Bu, kullanıcıların banka veya komisyoncu gibi herhangi bir aracı olmadan birbirleriyle ticaret yapmalarına olanak tanıyan ve bloke edilmesini zorlaştıran merkezi olmayan finans veya DeFi’nin yükselişiyle aynı zamana denk geldi.

Kripto para birimlerine karşı en şiddetli yaptırım Eylül ayında gelirken, Çin ilk olarak 2017 yılında kripto borsalarını yasakladı ve Çinli kullanıcılar yavaş yavaş DeFi’ye yöneldi. Bir araştırma firması olan Chainalysis’e göre, Çin’in küresel Bitcoin işlemlerindeki payı Kasım 2019’da yüzde 15 ile zirve yaptı ve Haziran 2021’de yüzde 5’e düştü.

defi-endustrisi-200-milyar-dolarÇinli yatırımcılar kriptoyu bıraktı, DeFi’a yöneldi

Haziran ayına kadar olan 12 ayda Çin, Asya’daki en yüksek 256 milyar dolarlık kripto para birimi etkinliğiyle ilişkilendirildi ve toplamın yüzde 49’u DeFi platformları aracılığıyla işlem gördü. Chainalysis, önde gelen DeFi borsalarından biri olan Uniswap’ın şu anda işlem hacmi bakımından Doğu Asya’daki en büyük ikinci borsa olduğunu söyledi.

En son kısıtlamalar yeni kanın kripto pazarlarına girmesini engellerken, uzmanlar bazı mevcut kripto para sahiplerinin ticarete devam etmek için DeFi’ye yöneldiğini söylüyor.

Chainalysis, ABD, Çin, Vietnam ve İngiltere dahil olmak üzere büyük kripto cüzdanlarıyla donanmış tarihsel olarak büyük kurumsal yatırımcılara sahip ülkelerin DeFi’de çok büyük bir rol oynadığını buldu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X