CME Group Ceo’su Bitcoin’in Güvenilirliğini Açıkladı

CME Group Ceo’su Bitcoin’in Güvenilirliğini Açıkladı

Bitcoin Haberleri
Mayıs 27, 2020 tarafından koindeks
10
cme-group-ceosu-bitcoinin-guvenilirligini-acikladi

Bitcoin’in dünya ülkeleri için ne derece önemli olduğu konusu gündem olurken cme group ceo’su Bitcoin için ‘sığınılacak bir liman’ ifadesini kullandı. Bu para biriminin küresel derecede önemli olduğunu vurgulayan konuşmada, Bitcoin’in getirilerinden söz edildi.

Ekonomik Kargaşa Bitcoin’e Uğramadı

Bitcoin’in gündeme geldiği günden beridir hep kazandırdığı biliniyor. Hatta Bitcoin yükselişleri artık geleceğe yönelik gelişmelere dair bir ipucu niteliği taşıyor. Korona virüs sebebiyle dünya ülkeleri ekonomik kargaşa yaşarken, Bitcoin uzmanları ise konuya farklı bir bakış açısı getirdi.

CME Group‘un CEO’su Terry Duffy CNBC röportajında Bitcoin ile altını kıyasladı. Duffy; Bitcoin’e olan ilginin her geçen gün arttığını dile getirirken, tıpkı altın yatırımına benziyor, güvenilir bir liman gibi ifadelerini kullandı. Açıklamalarında istatistiki verileri de kullanan CEO, Bitcoin’in geçen ay 9.000 doların üzerine çıktığını belirtti.

Bundan önce ise uzun süre 7.000 dolar civarında seyrettiğini açıkladı. Ceo’nun dikkat çekmek istediği konu bu para biriminin Dolar’la yarış halinde oluşu ve ondan farklı olarak fiyatının sürekli artış gösterdiğiydi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X