CME Group: Yükseliş Devam Edecek! Altın’ın Yolu Uzun

CME Group: Yükseliş Devam Edecek! Altın’ın Yolu Uzun

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Eylül 20, 2020 tarafından koindeks
49
altin-yukselecek

Mart 2020 itibariyle altın ve bitcoin fiyatlarında bir yükseliş trendi içerisindeyiz. Geçtiğimiz günlerde bir satış baskısıyla kalınsada analistler hala yükselişin devam edeceğini öngörüyor. Devletlerin cari açıkları, borçları ve merkez bankalarının sürekli likidite sağlama amacıyla para basması dünya genelinde geniş çaplı bir enflasyonun oluşacağını gösteriyor. Bütün bu kötü sebepler altın ve gümüş gibi değerli metallerin yükseleceğini gösteriyor.

CME: Altın’da Önemli Hacimler Görüldü

Vadeli işlemler piyasasında işlem gören altın, bu yıl 90 milyar ONS altına doğru ilerliyor. Ağustos itibariyle, günlük yaklaşık 40 milyon ONS altın alınıp satıldı ve bu ticaret 2019’un ilk sekiz ayındaki ticarete göre %3 artışa işaret ediyor.

“Yatırımcılar Daha Çok Değerli Metallere Koşacak”

Enflasyon yakın geleceğin en büyük problemi olabilir. Şirket bilançolarıda bu durumdan etkilenecek. Karlılık düşebilir, zararlar artabilir. Bu yüzden yatırımcılar daha çok değerli metallere yönelebilir. Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, ” Hisse senetlerinin çoğu hızla ilerliyor, fakat şirketler iyi durumda değil. ” dedi. Aynı zamanda altının fiyatı için şu yorumları yaptı;

“Altında ufak çaplı geri çekilmeler oluyor. Burası toplanma aşaması. Sanırım önümüzdeki yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğiz. Altın 2.075 dolar olursa, büyük olasılıkla hızlı bir şekilde 2.500 dolara koşarız. Bu seviyeler görüldükten sonra 3.000 dolar artık uzak değil. 3.000 dolar muhtemelen önümüzdeki yıl mümkün, belkide 2-3 yıl içinde 3000-4000 dolar seviyelerini göreceğiz.” dedi.

Altındaki yükseliş tabiki Bitcoin ve diğer altcoinlere etki edebilir. Yeniden güçlenen bir trend için hedefler olasılık dahilinde. Güncel Bitcoin teknik analiz seviyeleri için tıklayabilirsiniz: Bitcoin Teknik Analiz

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X