Coinbase, ABD’nin Kripto Paralara Düzenleme Getirmesini İstiyor

Coinbase, ABD’nin Kripto Paralara Düzenleme Getirmesini İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 14, 2021 tarafından Merteren Alkis
42
coinbase-abd-duzenleme

Coinbase, ABD Hükümetine dijital varlıklar üzerinde yeni bir düzenleyici rejim için kapsamlı bir teklif sundu. 

14 Ekim’de yayınlanan Coinbase ‘nin planına göre, ABD Hükümetinin sert bir şekilde  finansal düzenlemesini öneriyor. En önemlisi, şirketin “MDA” olarak adlandırdığı dijital varlıklar için pazarlar üzerinde kontrole sahip yepyeni bir düzenleyicinin kurulmasını içeriyor. Duyuru diyor ki:

Yasaların tutarlı bir şekilde düzenlenmesini ve uygulanmasını sağlamak için tek bir düzenleyici gerekir. Yeni politika sorularının veya zorlukların ortaya çıktığı durumlarda, tek bir özel düzenleyici kurumun etkin ve zamanında yanıt verme yeteneği herkesin yararınadır.

Coinbase Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad ile yaptığı basın toplantısında:

Temel olarak fark ettiğimiz şey, dijital varlıkların altında yatan teknolojide bu tür farklılıklar olduğu […] Eski bir düzenleyiciyi alıp bir şekilde dönüştürmek mantıklı değildi.

Günün ilerleyen saatlerinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong  , duyuruya eşlik etmek için Wall Street Journal’da bir fikir yazısı kaleme aldı.

Bu iddialı teklif Coinbase ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki , özellikle de “Ödünç Verme ” özelliği sorun çıkarmış gözüküyor.

Nisan ayındaki onayından bu yana, SEC Başkanı Gary Gensler, en belirgin örneği Coinbase ile, sürekli genişleyen bir kripto platformları çemberi üzerinde SEC yetkisini genişletmek için çalıştı .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X