Coinbase CEO’su Axie Infinity Hakkında Konuştu

Coinbase CEO’su Axie Infinity Hakkında Konuştu

Altcoin Haberleri
Ekim 16, 2021 tarafından Merteren Alkis
118
coinbase-axie-infinity

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, kripto endüstrisinin diğer sektörlere göre hızlı bir şekilde büyüdüğünü söylüyor. Yakın tarihli bir tweet’te Armstrong , Twitter’da Axie Infinity (AXS) “akıllara durgunluk veren” büyümesinin profilini çıkaran bir Coinbase blog gönderisini paylaştı ve bunun kripto alanının büyümesiyle yeni endüstrilere paralel olduğunu söylüyor.

Coinbase borsasının raporuna göre, NFT tabanlı oyun Axie Infinity, son 30 günde elde edilen gelir miktarında Ethereum’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Rapor, Axie’nin kısa sürede büyük miktarda servet yaratmasının yanı sıra kripto para endüstrisine yeni bir kullanıcı sınıfı getirdiğini iddia ediyor:

Yeni gelen 1 milyon kullanıcı kripto para birimleri, NFT’ler, dijital cüzdanlar ve DEX’ler  ile arayüz oluşturduğundan, bu yeni grubu diğer DeFi ve Web3 uygulamalarının doğal kullanıcıları olarak görmek zor değil.

Gönderi, Axie Infinity’nin oyunlaştırmasını Pokémon ile karşılaştırarak, kullanıcıların çeşitli “Axies” toplamasına ve onları diğer oyunculara karşı savaşlara sokmasına izin veriyor. Kullanıcılar, Axie Infinity Hazinesi’ne giden takaslardan elde edilen gelirle Axies üretebilir ve bunları diğer oyunculara takas edebilir ve 600 milyon dolardan fazla fonu elinde bulunduyor.

Coinbase, oyunun Federal Rezerv ile oyun içi paralelliklerle kendi dijital ekonomisini nasıl büyütmeyi başardığını vurguladı:

Axie Infinity kendi dijital ülkesinde, oyun geliştiricisi Sky Mavis Federal Rezervi olarak hizmet ediyor. Fed’in ekonomiyi etkilemek için kullandığı çeşitli araçlara sahip olduğu durumlarda Sky Mavis, Axie ekonomisini sağlıklı tutmak amacıyla SLP ihraç oranını ve üreme ücretlerini ayarlayabilir.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X